Keçeden Kolay Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kolay kalem süsü yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla uygulayabilir. Küçük çocuklar kurşun kalemlere takılan kalem süslerini çok severler. Onları yazı yazmaya teşvik etmek için sevimli kalem süsleri kullanırız. İsterseniz dışarıdan kalem süsü almak yerine bunu evde kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Böyle bir çalışma yapmak için eva kağıdı, keçe ya da fon kartonu gibi malzemeler kullanılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada keçe kullanılarak sevimli bir kalem süsü yapılmış. Siz de evde çocuğunuz için kalem süsü yapmak isterseniz bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Keçeden kalem süsü yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Makas
  • Oyuncak göz
  • İğne ve iplik

Keçeden Nasıl Kolay Kalem Süsü Yapılır?

Keçeden kalem süsü yapmanın ne kadar kolay olduğunu anlamak isterseniz gerekli malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak keçeden dikdörtgen şeklinde uzun bir şerit kesin. Bu şerit 4 parmak kalınlığında olabilir.
  • Kestiğiniz bu keçe şeridi kaleme göre ölçün ve fazlasını kesin.
  • Daha sonra keçe şeridin iki ucunu birleştirip iğne ve iplik ile güzelce dikin.
  • Oyuncak gözleri yerine yapıştırdıktan sonra makas ile rulo şeklindeki keçenin yarısına kadar ince kesikler yapın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra keçeden kalem süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu hemen kaleme takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu çok kolay kendin yap çalışması sayesinde evde keçeden rengarenk kalem süsleri yapabilirsiniz. Eğer dikiş dikmeyi bilmiyorsanız keçe şeridin uçlarını birleştirmek için silikon yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak farklı kalem süsleri de yapabilirsiniz. Bir şablon yardımı ile keçeye istediğiniz bir figürü çıkarabilir ve bunun üzerine makas ile kesikler yaparak kalemi takabilirsiniz. Bu şekilde kalp, çiçek, yıldız, araba ya da başka figürler kullanarak keçeden çok güzel kalem süsleri yapmanız mümkün. Evde keçeden kolay kalem süsü yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz. Başka malzemeler kullanarak kolay bir şekilde kalem süsü yapmak isterseniz, eva kağıdı ile kalem süsü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Kolay Kalem Süsü Yapımı
Keçeden Kolay Kalem Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial