Keçeden Kolay Fiyonk Yapımı

Keçeden Kolay Fiyonk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kolay fiyonk yapımı keçe tasarım yapmak isteyenlerin çok işine yarayacak pratik bir uygulamadır. Dikiş yapmadan fiyonk oluşturmanıza imkan sağlayan bu proje sayesinde istediğiniz boyutta çok güzel keçe fiyonklar yapmanız mümkün. Fiyonk şık ve güzel bir aksesuar olarak birçok el işi projesinde kullanılmaktadır. Çeşitli kumaşlardan yapılan fiyonklar rengarenk görünümleri nedeni ile perde süslemesinde de kullanılabilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız çok kolay uygulamayı yaparak tasarlayacağınız keçe fiyonkları kız çocukların taçlarını süslemek için de kullanabilirsiniz. Bu projeyi denemek isteyenler gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını resimli anlatımı ile birlikte aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte keçe kumaş
 • Makas
 • Silikon yapıştırıcı

Keçeden Nasıl Fiyonk Yapılır?

Keçeden fiyonk yapmak için keçe kumaştan 3 parça kesmeniz gerekiyor. Bu 3 parçanın birleşiminden ortaya güzel bir keçe fiyonk çıkıyor.

 • İlk olarak keçeden 1,5 ya da 2 parmak kalınlığında bir şerit kesin. Şeridin kalınlığını yapmak istediğiniz fiyongun boyutuna göre ayarlamanız gerekiyor.
 • Daha sonra ilk yaptığınızdan daha ince bir şerit daha kesin. Bu şeridin 4 tarafından üçgen şeklinde minik parçalar kesin. Ortadaki üçgen şeklindeki oyukların aynı hizada olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Son olarak küçük ve ince bir şerit daha kesin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra sıra bunları birleştirerek fiyonk şekli vermeye geldi.
 • İlk yaptığınız parçanın tam ortasından baş parmak ve işaret parmağı ile bastırarak buraya büzgülü bir görünüm verin.
 • Kenarlarını üçgen olarak yonttuğunuz parçayı da bunun altına getirin. Bunu da büzdürdüğünüz zaman fiyonk şekli ortaya çıkmış oluyor.
 • Şimdi sıra buna şekli belirginleştirecek ve büzgüyü sabit tutacak son parçayı tam ortasından takın.
 • Fiyongu ters çevirin ve arkasından silikon yapıştırıcı ile yapıştırarak sabitleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra keçe fiyongu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparak istediğiniz renk ve boyutta birçok keçe fiyonk yapabilirsiniz.

Evde keçeden fiyonk yapmak isteyenlere bu konuda fikir vermesi için aşığa keçeden kolay fiyonk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay fiyonk yapımını öğrenmek isteyenler resmi inceleyerek konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Keçeden Kolay Fiyonk Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Kolay Fiyonk Yapımı Resimli Anlatım

Tüm aşamaları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda siz de aşağıdaki gibi harika fiyonklar tasarlayabilirsiniz.

Keçeden Kolay Fiyonk Yapımı
Keçeden Kolay Fiyonk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial