Sosyal medyada paylaş

Keçeden kolay çiçek yapımı çok ince detaylar içermediği için isteyen herkes bu çalışmayı rahatlıkla yapabilir. Keçe tasarımı ile uğraşanların en çok yaptığı figürlerden birisi de çiçektir. Keçeden yapılan rengarenk çiçekler ile birçok dekoratif ürün ve farklı aksesuar yapılabilir. Uygulamayı yapmak için fazla kumaş gerekmediğinden elinizde başka çalışmalardan kalan keçeler varsa bunları değerlendirmek için de bu projeyi uygulamanız mümkün. Keçe tasarım ile uzun zamandır uğraşanlara bu çalışma çok basit gelebilir fakat bu işe yeni başlayanları da düşünerek kolay çiçek yapımına yer vermeyi düşündük. Pratik bir uygulama ile rengarenk keçe çiçek yapmak isteyeler gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının tüm detaylarını aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe kumaş
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Çiçeğin ortasına yapıştırmak için parlak bir aksesuar

Malzemeler hazır ise keçeden nasıl çiçek yapılır? sorusunun cevabına geçebiliriz.

  • Çiçeği yapmak için ilk önce keçe kumaştan metal para büyüklüğünde yuvarlak bir parça kesin.
  • Sonra bu yuvarlak parçanın karşılıklı kenarlarına şekil 8 de gördüğünüz gibi makas yardımı ile kesikler yapın.
  • Yuvarlak parçayı çevirin ve tekrar karşılıklı iki kenara kesik atın.
  • Bu kısımları makas ile hafifçe yontarak çiçek görünümü verin.
  • Son olarak silikon tabancası yardımı ile parlak aksesuarı çiçeğin tam ortasına yapıştırın.

Uygulamanın sonucunda elinizde resimdeki gibi güzel bir keçe çiçek olacak. Bu güzel çiçeği toka ya da taç süslemek için kullanabileceğiniz gibi dilerseniz arkasına küçük bir çengelli iğne yapıştırarak bunu giysilerinizi süsleyecek şık bir aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde istediğiniz renk ve istediğiniz sayıda keçe çiçek yapabilirsiniz.

Keçe çiçek yapımı sırasında tek dikkat etmeniz gereken nokta makas ile kesik atarken bunu orantılı bir şekilde yapmak. İsterseniz biraz daha büyük bir yuvarlak parça keserek çiçeğin boyutunu kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. İki farklı boyda keçe yuvarlak kesip bunları çiçek yaptıktan sonra küçük çiçeği büyüğün üzerine yapıştırarak daha değişik bir çiçek tasarımı da yapmanız mümkün.

Projeyi denemek isteyenlere kolaylık olması için aşağıda keçeden kolay çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Çalışmanın tüm aşamalarını resimden inceleyerek siz de hiç zorlanmadan çok güzel keçe çiçekler yapabilirsiniz.

Keçeden Kolay Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Kolay Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial