Keçeden Kitap Ayracı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Keçeden kitap ayracı yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğundan isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Kağıt, karton, kurdele, dondurma çubuğu, yün gibi birçok farklı malzeme ile yapılan kitap ayracı modeli vardır. Biz size bugün keçe ile kitap ayracı yapma konusunda öneriler sunuyoruz. Evde keçe ile hobi çalışması yapıyorsanız elinizde farklı renklerde artık kumaşlar olabilir. Bunları değerlendirmek için siz de kitap ayracı yapmayı deneyebilirsiniz. Kitap okumayı seviyor ve rengarenk kitap ayraçları kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu keyifli çalışma tam size göre. Keçeden keseceğiniz düz şeritlerin üzerini hayal gücünüze göre süsleyerek ortaya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Keçeden Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Keçeden kitap ayracı yapmak için en pratik yol kumaşı istediğiniz kalınlıkta şeritler halinde kesmektir. Bu şekilde 2 tane keçe parça kesip  bunları dikiş ile birleştirerek kolay bir şekilde ayraç yapabilir ve sonrasında keçeden çeşitli figürler yaparak ayracı süsleyebilirsiniz. Keçeden kitap ayracı yaparken şeridi uzun yapabileceğiniz gibi dilerseniz sadece kitabın üst tarafından görünecek daha kısa bir tasarım da yapmanız mümkün.

Keçe kitap ayracı yapmak için çiçek ya da sevimli hayvan figürleri kullanabilirsiniz. İsterseniz kare ya da üçgen gibi geometrik şekillerde süslemeler de yapmanız mümkün. Keçe kitap ayracının her iki tarafını değişik renklerde yaparak daha şık tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Yapacağınız sevimli kitap ayraçları sayesinde çocuğunuza kitap okumayı sevdirebilirsiniz. çocuğunuzun sevdiği renklerden ve hoşuna giden karakterlerden yapacağınız keçe kitap ayraçları onları çok mutlu edebilir.

Keçe kitap ayracı yaparken bunları elde ya da dikiş makinesi ile dikebilirsiniz. Kenarlarına gideceğiniz farklı renklerdeki dikişler sayesinde kendi özel tasarımlarınıza imza atabilirsiniz. Kendi yaptığınız kitap ayraçlarını sevdiklerinize hediye ederek, onlara verdiğiniz değeri daha iyi ifade edebilirsiniz. Yapacağınız ayraçların kitap arasında kabarıklık oluşturmaması için ayracın üzerine küçük süslemeler yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kitabın dışında kalacak alt ve üst kısımlara ise dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

Kolay kitap ayracı yapımı herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir çalışmadır. Siz de evde kendiniz ya da çocuğunuz için keçeden kitap ayracı yapmak istiyorsanız bu konudaki örnek çalışmaları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Siz de bu görsellerden ilham alarak birbirinden güzel ayraçları hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan  ile ilgili görselleri paylaşmaya geçiyoruz.

 

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial