Keçeden Kare Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kare bardak altlığı yapımı evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanların bile zorlanmadan uygulayabileceği bir çalışmadır. Keçeden yapılan dekoratif ürünler son yıllarda oldukça popülerdir. Marifetli bayanların keçe ile yaptığı supla ve bardak altlıkları ise şıklıkları ile dikkat çekmektedir. Bu tarz çalışmalardan örnekleri keçe kategorimizde bulabilirsiniz. Siz de evde kendinize ya da sevdiklerinize güzel bir bardak altlığı yapmak isterseniz bunu keçe ile tasarlayabilirsiniz. Kare bardak altlığı yapmak çok kolaydır ve bunun için fazla el becerisi gerekmediği için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Keçe ile kare bardak altlığı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Kare Bardak Altlığı Yapımı

Keçe bardak altlığı yapmak oldukça kolaydır. Siz kullanacağınız keçenin rengine ve bardak altlığının boyutuna karar verdikten sonra kısa sürede güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte keçe
 • Kalıp olarak kullanmak için istediğiniz boyutta kare bir nesne
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas
 • Bardak altlığını süslemek için keçe ve boncuk
 • İğne ve iplik

Keçeden Kare Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak istediğiniz renk ve boyutta çok güzel bir bardak altlığına sahip olabilirsiniz.

 • İlk önce kare kalıbı keçenin üzerine koyun ve etrafından iz sabunu ile geçerek çizimi yapın.
 • Bu şekilde 2 tane parça yapın ve bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Hazırladığınız bu kare parçaları tersleri içe bakacak şekilde üst üste yerleştirin ve kenarlardan iğne, iplik ile dikerek bunları birbirine tutturun. Şık bir tasarım oluşturmak için dikiş ipini farklı renkte kullanabilirsiniz.
 • Bu şekilde bardak altlığını yaptıktan sonra farklı renkte keçeler kullanarak küçük kap ya da çiçek figürleri oluşturun.
 • Son olarak bunları bardak altlığının kenarına dikin. İnci görünümlü boncuk ile süsleyerek uygulamayı tamamlayın.

Evde kolay bir şekilde yapacağınız bu tasarım çalışması sayesinde çok güzel bardak altlıklarına sahip olabilirsiniz. Bunları 6’lı ya da 12’li takımlar halinde yapabileceğiniz gibi isterseniz her birini farklı renkte de yapabilirsiniz. Keçeden kolay bardak altlığı yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz. Farklı bir bardak altlığı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden kelebekli bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçeden Kare Bardak Altlığı Yapımı
Keçeden Kare Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial