Keçeden Kardan Adam Yapımı

Keçeden Kardan Adam Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kardan adam yapımı evde keçe tasarım yapmak isteyenlerin keyif alarak uygulayabilecekleri bir çalışmadır. Keçe ile çok güzel dekoratif ürün ve aksesuarlar yapılmaktadır. Bu çalışmalardan bazısı el becerisi gerektirdiği için herkes yapamayabilir. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız kolay keçe tasarım çalışmasını ise herkesin rahatlıkla yapması mümkün. Anahtarlık ya da dekoratif süs tasarlarken küçük bir kardan adama ihtiyacınız olabilir. Böyle durumlarda sizlerle paylaşacağımız örnek uygulama çok işinize yarayabilir. Keçeden kardan adam yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz, yeşil ve turuncu keçe
  • Makas
  • Siya ip, iğne
  • 1 tane küçük düğme
  • Biraz elyaf

Keçe ile Nasıl Kardan Adam Yapılır?

Keçeden kardan adam yapmak için 2 tane aynı büyüklükte yuvarlak parçaya ihtiyaç var. İsterseniz yuvarlak bir şablon kullanarak bunu kolayca yapmanız mümkün. Kardan adamın büyüklüğünü ne kadar istiyorsanız bu yuvarlakları o büyüklükte yapmalısınız. Aşağıdaki adımları uygulayarak keçeden sevimli bir kardan adam yapabilirsiniz.

  • İlk olarak beyaz keçeden 2 tane daire şeklinde parça kesin. Bunlar aynı boyutta olmalı.
  • Daha sonra siyah ip ile dikerek kardan adama göz ve ağız yapın. Turuncu keçeden de minik havuç şeklinde bir parça kesin. Bunu da güzelce yerine dikin.
  • Ağız ve göz yaptığınız parça üste diğeri alta gelecek şekilde beyaz keçeleri birleştirin ve ikisini birbirine dikin. Bunu yaparken kalan boşluktan parçaların içine elyaf koyun ve dikerek kapatın.
  • Yeşil keçeden küçük bir şapka yapın. Bunu makas ile kestikten sonra yan tarafına bir düğme dikin. Şapkayı da kardan adamın başına dikerek uygulamayı sonlandırın.

Bu kardan adama üst tarafından bir ip geçirerek süs olarak dilediğiniz yere asabilir ya da bir halka geçirerek anahtarlık yapabilirsiniz. İsterseniz birçok kardan adam yaparak bunları bir ipe geçirerek yılbaşı süslemesi yapmak için de kullanabilirsiniz. Kardan adamın gözlerini küçük siyah bir boncuk ile de yapmanız mümkün. Aynı uygulamayı yaparak daha büyük kardan adam da tasarlayabilirsiniz. Keçeden büyük bir kardan adam yapıp bunu boncuk ve pullarla süsleyerek harika bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı evde denemek isteyenler için aşağıda, keçeden kardan adam yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Keçeden Kardan Adam Yapımı
Keçeden Kardan Adam Yapımı

Önerilen makaleler

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial