Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kalpli bardak altlığı nasıl yapılır? bunu merak ediyorsanız yazımızda sorunun cevabı olabilecek kolay bir uygulama bulabilirsiniz. Son yıllarda keçe ile yapılan dekoratif ürünler oldukça popülerdir. Kapı ve duvar süsünün yanı sıra keçe Amerikan servis ve bardak altlıkları da sıkça tercih edilmektedir. Güzel bir keçe bardak altlığına ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Keçeden kalpli bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Evde keçeden kalpli bardak altlığı yapmak için kartona kalıp çıkarmanız gerekiyor. Sonrasında bu kalıp yardımı ile keçeleri keserek birbirine geçirdiğinizde ortaya güzel bir tasarım çıkıyor. Kartona çıkaracağınız kalıpların şekli kalbin üzerindeki deseni oluşturacaktır. Aşağıdaki kalıplardan istediğinizin çıktısını alarak keçeden kalpli bardak altlığı yapmak için kullanabilirsiniz. Nasıl bir tasarım yapacağınıza karar verdiyseniz çalışmanın detaylarına geçelim.

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı
Keçeden Kalpli Bardak Altlığı

Gerekli Malzemeler

 • 2 farklı renkte keçe
 • Cetvel
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas
 • Birkaç tane ataç
 • Silikon yapıştırıcı

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Yapımı

Keçeler ve diğer malzemeler hazır ise kalpli bardak altlığı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak çıktısını aldığınız kalıbı bir kartona çizin.
 • Kartondan yaptığınız kalıbı ataç yardımı ile keçenin üzerine yerleştirerek sabitleyin. Daha sonra etrafını iz sabunu ya da kalem ile çizin. Bunu makas ile keserek çıkardıktan sonra keçenin üzerine cetvel yardımı ile eşit aralıkta şeritler çizin.
 • Diğer keçeye de aynı işlemi uygulayın.
 • Bu şekilde elinizde 2 tane farklı renkte keçe parça olacak. Bu parçaları birbirinin içine geçirerek birleştirin ve sepet örgüsü yapın.
 • Son olarak keçe şeritleri uçlarından çekerek tam kalp şekli almasını sağlayın ve silikon tabancası ile uçlarından yapıştırın.
 • Tüm bu aşamalarda sonra keçeden kalpli bardak altlığı yapımı tamamdır. Tasarımı size ait olan bardak altlığını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay keçe tasarım uygulaması sayesinde evde istediğiniz renkte bardak altlıkları yapabilirsiniz. Bu şekilde 6’lı ya da 12’li bardak altlıkları yaparak bunları kendiniz kullanabilir, isterseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden kalpli bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için aşağıda kalpli bardak altlığı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Resimli Anlatım
Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Resimli Anlatım

Bu keyifli çalışmayı evde yapacak olanlar için aşağıda, keçeden kalpli bardak altlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=uzC_JnsZyIs

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial