Keçeden Fincanlı Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Keçeden Fincanlı Bardak Altlığı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Keçeden fincanlı bardak altlığı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı olabilecek en kolay uygulamayı yazımızda bulabilirsiniz. Bardak altlığı hepimizin severek kullandığı bir üründür. Kumaş ya da farklı malzemelerden olan bardak altlıkları aynı zamanda dekoratif bir üründür. Marifetli bayanlar örgü ya da keçe ile çok güzel bardak altlıkları yapıyorlar. Özellikle keçe bardak altlıkları son dönemlerde sıkça kullanılmaktadır. Biz de isteyen herkes evde rahatlıkla keçe bardak altlığı yapabilsin diye sizlerle bu konuda kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Fincan şeklindeki bu bardak altlığını her gün severek kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında dikiş dikmek ve işleme yapmak gibi el becerisi gerektiren detaylar olmadığı için hiç zorlanmadan yapmanız mümkün. Evde keçeden fincanlı bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Fincan yapımında kullanmak için istediğiniz renkte keçe
 • Çiçek yapmak için iki farklı renkte keçe
 • Fincan şablonu
 • Küçük bir çiçek şablonu
 • Toplu iğne
 • Makas
 • Silikon yapıştırıcı

Fincanların hepsini aynı renkte yapabileceğiniz gibi isterseniz her fincanı farklı renkte de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Keçeden Fincanlı Bardak Altlığı Yapımı

Keçe bardak altlığı yapımı için gerekli olan şablonlar elinizde yoksa bunları kendiniz de yapabilirsiniz. Uygulama öncesinde bir kartona kurşun kalem ile istediğiniz boyutta fincan çizin. Bir tane de küçük çiçek çizin. Daha sonra bunları makasla dikkatli bir şekilde keserek çıkarın. Şablonları bu şekilde hazırladıktan sonra fincanlı keçe bardak altlığı yapımına geçebilirsiniz.

 • Fincan şeklindeki şablonu keçenin üzerine koyun ve kaymaması için toplu iğne ile kenarlarından tutturun. Daha sonra bunu makasla dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde istediğiniz sayıda fincan yapın.
 • Çiçek şablonu yardımı ile de fincanın kenarına koyacağınız çiçekleri yapın. Bunların üzerine minik bir çiçek daha kesin. İsterseniz bu çiçekleri keçe yerine örgü ile de yapabilirsiniz.
 • Daha sonra fincan şeklindeki keçeyi masanın üzerine alın. Fincan kulpunun kenarına silikon tabancası yardımı ile çiçeği yapıştırın. Diğer küçük çiçeği de bunun üzerine yapıştırın.
 • Bu şekilde keçeden bardak altlığını yaptıktan sonra isterseniz çiçeğin ortasına bir tane küçük boncuk koyarak daha şık bir tasarım da oluşturabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra fincan şeklindeki bardak altlığını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Siz de evde keçeden kolay bardak altlığı yapmak isterseniz aşağıdaki örnek uygulamaları inceleyerek konu hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz. Tasarımı oluştururken istediğiniz boyutta çay ya da kahve fincanı yapabilirsiniz. Bu pratik yöntemi uygulayarak farklı bardak altlıkları da tasarlayabilirsiniz.

Evde keçe bardak altığı yapmak isterseniz, en kolay yapılan tasarımları öğrenmek için keçe bardak altlığı modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçeden Fincanlı Bardak Altlığı Nasıl Yapılır
Keçeden Fincanlı Bardak Altlığı Nasıl Yapılır
Keçeden Fincanlı Bardak Altlığı Yapımı
Keçeden Fincanlı Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial