Keçeden Çiçekli Taç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden çiçekli taç yapımı kolay bir çalışma olduğu için isteyen herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Birçok kendin yap ve hobi çalışmasında kullanılan keçe aynı zamanda süsleme yapımı için de kullanılan bir malzemedir. Kız çocuklarına evde taç yapılacağı zaman kullanılabilecek en ideal malzemeler arasında keçe de bulunmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da keçe ile taç süslemesi yapılıyor. Kızınızın özel günlerde giyeceği kıyafetlere uygun güzel bir taç tasarlamak isterseniz, çiçekli taç yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Çiçekli Taç Yapımı

Keçe ile taç süslemesi yapmak için küçük kalp, çiçek ya da yıldız şekilleri kullanabilirsiniz. Önemli olan yapacağınız figürün çok büyük olmaması. Bu uygulamayı yapmak için yeni bir taç almaya gerek yok. Evde kullanmadığınız her türlü ince metal, ahşap ve plastik taç bu konuda işinize yarayabilir.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • 3 tane farklı boyutta çiçek kalıbı ( Aynı çiçekten farklı boylarda olmalı. )
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon yapıştırıcı
  • Çiçeğin ortası için 1 tane parlak taş ya da boncuk

Keçeden Çiçekli Taç Nasıl Yapılır?

Evde çiçekli taç yapmak çok kolay bir uygulamadır. Evde başka çalışmalardan artan keçeler varsa onları da bu çalışmayı yaparken kullanarak değerlendirebilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kalıplar yardımı ile keçelerin üzerine çiçekleri çizin. Şık bir tasarım olması için her çiçeği farklı renkte yapabilirsiniz.
  • Sonraki aşamada çizdiğiniz çiçekleri dikkatli bir şekilde makas ile kesin.
  • En büyük çiçeğin üzerine bir boy küçüğünü, bunun üzerine de en küçük çiçeği yapıştırın. Tam ortaya da parlak bir taş yapıştırarak çiçek yapımını tamamlayabilirsiniz.
  • Yapmış olduğunuz bu çiçeği silikon tabancası yardımı ile taca tutturun. Çiçeği tacın ortasına ya da yan tarafına istediğiniz şekilde yapıştırabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde kızınız için harika taçlar yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı keçe yerine eva ile de yapmanız mümkün. Evde taç olmasa bile penye ipten keseceğiniz bir parçayı ince bir saç bandı haline getirerek bundan çiçekli taç yapabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, keçeden çiçekli taç yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Çiçekli Taç Yapımı
Keçeden Çiçekli Taç Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial