Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Yapımı

Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden çiçekli resim çerçevesi yapımı kolay bir tasarım çalışması olduğu için evde keyif alarak uygulayabilirsiniz. Günümüzde keçe resim çerçeveleri sıkça kullanıldığı için biz de fırsat buldukça bu tarz çalışmalardan örnekler paylaşıyoruz. Keçe ile kendi zevkinize göre yapacağınız resim çerçevesi sayesinde salon ya da oturma odanızın dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Keçeden çiçekli resim çerçevesi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Yapımı

Evde keçeden resim çerçevesi yapmak dışarıdan bakıldığında zor gibi görünse de uygun malzemeler ve doğru yöntem kullanıldığı zaman oldukça kolaydır. İşin en zor kısmı çerçevenin içini oymaktır. Bundan sonrası ise süsleme yapmak için sizin elinizdeki malzemelere ve hayal gücünüze bağlı. Keçe resim çerçevesi süslemek için kalp, çiçek, yıldız ya da istediğiniz başka figürler kullanabilirsiniz. Çiçek figürü resim çerçevesinde daha hoş durduğu için siz de böyle bir çalışma yapmayı düşünebilirsiniz. Keçe ile nasıl bir resim çerçevesi yapacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, keçe çerçeve modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Resim çerçevesi için istediğiniz renkte keçe
 • İz sabunu
 • Makas
 • Çiçekler için aynı ya da farklı renkte keçe
 • Silikon tabancası
 • Çiçekleri süslemek için boncuk ya da küçük parlak taşlar

Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak keçe ile güzel bir resim çerçevesi yapabilirsiniz.

 • Resim çerçevesini kare, dikdörtgen ya da yuvarlak olarak yapabilirsiniz. İsterseniz bunun için kartona istediğiniz çerçevenin şeklini çizin. Daha sonra bunu keçenin üzerine yerleştirin ve etrafından iz sabunu ile geçerek çizin.
 • Aynı şekilde bir parça daha yaptıktan sonra bunları makas ile dikkatlice kesin.
 • Bu çerçevelerden bir tanesinin içini oymanız gerekiyor. Bunun çerçevenin etrafından biraz pay bırakarak iz sabunu ile çizip pay bırakarak gerisini makas ile kesebilirsiniz. Çerçeveyi ikiye katlayıp pay bırakarak gerisini keserek de kolayca çerçevenin içini oyabilirsiniz.
 • Bu şekilde çerçeveyi yaptıktan sonra sıra bunu çiçeklerle süslemeye geldi.
 • Keçe çiçekleri yapmak için küçük çiçek kalıpları kullanabilir ya da daha önceden paylaştığımız, keçeden çiçek yapımı yazımızdaki pratik yöntemi uygulayabilirsiniz.
 • İstediğiniz sayıda keçe çiçek yaptıktan sonra bunları çerçevenin ön tarafına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.
 • Son olarak çerçevenin ön ve arkasını da yapıştırarak birbirine tutturarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel keçe resim çerçeveleri yapabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bu çerçeveleri kendiniz kullanabilir, sevdiklerinize hediye edebilir ya da satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda, keçeden çiçekli çerçeve yapımı hakkında birkaç örnek görsel paylaşıyoruz.

Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Yapımı-1
Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Yapımı-1
Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Yapımı-2
Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Yapımı-2
Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Yapımı-3
Keçeden Çiçekli Resim Çerçevesi Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial