Keçeden Çam Ağacı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Keçeden çam ağacı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabı olabilecek bir çalışma paylaşıyoruz. Çam ağacı yılbaşı süsü olarak sıkça kullanılan bir figürdür. Evde çam ağacı yapmak için keçe, eva, karton, kağıt ya da kumaş gibi malzemeler kullanılabilir. Keçe ile yapılan dekoratif ürünler daha şık ve dayanıklı olduğu için yılbaşı süsü yapmak için bu malzemeyi kullanabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz keçe çam ağacı yapımı evde herkesin uygulayabileceği kolay bir çalışmadır. Keçeden çam ağacı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçeden Çam Ağacı Nasıl Yapılır?

Evde keçe yılbaşı süsü yapmak isterseniz çam ağacı, geyik, noel baba, kardan adam ve kar tanesi gibi figürler kullanabilirsiniz. Daha önceden evde bu tür uygulamalar yapmadıysanız işe ilk olarak kolay çalışmalarla başlamalısınız. Size bahsedeceğimiz çam ağacı yapımı bu kolay tasarım çalışmalarına güzel bir örnektir. Uygun renkte keçe ve biraz da elyaf kullanarak evde çok güzel bir keçe çam ağacı yaparak bunu yılbaşı süsü olarak kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan yeşil renkte keçeler varsa bunları çam ağacı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Açık ya da koyu renkte keçe
 • Kahverengi keçe
 • İz sabunu ya da kalem
 • Cetvel
 • Makas
 • Elyaf
 • İğne ve iplik

Keçeden Çam Ağacı Yapımı

Keçe ile çam ağacı yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak yeşil keçenin üzerine cetvel yardımı ile istediğiniz büyüklükte bir üçgen çizin. Aynı üçgenden bir tane daha çizin. Çam ağacını hangi büyüklükte istiyorsanız üçgenin boyutunu ona göre ayarlamalısınız.
 • Üçgenleri çizdikten sonra bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Tırtıklı kesen makasınız varsa kesimi bununla yaparsanız çam ağacının görünümü daha hoş olacaktır.
 • Kahverengi keçeden de çam ağacına gövde olarak küçük bir dikdörtgen parça çizerek makas ile kesin.
 • Şimdi sıra geldi parçaları birleştirerek çam ağacını yapmaya.
 • İki üçgen parçayı üst üste koyun ve kenarlarından iğne, iplik ile dikmeye başlayın. Dikişi yaparken kahverengi parçayı alt tarafa getirerek iki parçanın arasına tutturun.
 • Parçaları birbirine dikerken küçük bir boşluk bırakın ve buradan parçaların arasını elyaf ile doldurun. Elinizle hafifçe bastırarak elyafın iyice birleşmesini sağladıktan sonra kalan boşluğu da dikerek kapatın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra keçeden çam ağacı yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına ince bir kurdele ya da ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede çok güzel bir çam ağacı yapabilirsiniz. İsterseniz ağacın üzerini boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süsleyebilirsiniz. Yapacağınız keçe çam ağacını çocuk odası için sarkaç süs yaparken de kullanabilirsiniz. İsterseniz çam ağacını yeşil yerine farklı renklerde de yapmanız mümkün. Evde bu kolay keçe tasarım çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, keçe çam ağacı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde fon karton ile kolay bir şekilde çam ağacı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, fon kartonu ile çam ağacı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçeden Çam Ağacı Nasıl Yapılır-1
Keçeden Çam Ağacı Nasıl Yapılır-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial