Keçeden Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden bebek arabalı bebek şekeri yapımı evde keçe tasarım ile uğraşanların hoşuna gideceğini düşündüğümüz kolay bir çalışma. Günümüzde birçok bayan evde keçe ya da eva gibi malzemeler kullanarak bebek şekeri yapmaktadır. Siz de bu tür çalışmalarla uğraşıyorsanız bebek arabası şeklinde bir bebek şekeri yapmayı düşünebilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse keçeden bebek arabalı bebek şekeri yapımı resimli anlatım ve uygulamanın yapımı için gerekli malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı

Evde keçeden bebek şekeri yapımı denince genelde bebeklere özel tasarımlar akla gelmektedir. Bebek arabası, emzik ya da biberon gibi tasarımlar sevimli görünümleri ile keçe bebek şekeri yapımında sıkça kullanılmaktadır. Evde bebek şekeri yapıyorsanız bu yazımızda bahsedeceğimiz çalışmayı yapmak isteyebilirsiniz. Keçe ve tül ile yapılan bebek arabası sevimli ve şık görünümü ile dikkat çekecektir. Uygulamanın yapımının kolay olmasının yanı sıra fazla malzeme kullanılmaması da bu tasarımı tercih etmenizi sağlayabilir. Elinizde başka çalışmalardan artan keçeler varsa bunları bebek arabası yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 farklı renkte keçe
 • Biraz tül
 • Daireleri yapmak için 2 farklı boyutta yuvarlak nesne
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas
 • Silikon tabancası
 • Bebek arabasını süslemek için küçük parlak taşlar ya da pul

Keçeden Bebek Arabalı Bebek Şekeri Nasıl Yapılır?

Keçeler ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede bebek arabası şeklinde sevimli bir tasarım yapabilirsiniz.

 • İlk olarak bebek arabası olarak seçtiğiniz keçenin üzerine büyük yuvarlak nesneyi koyarak etrafından iz sabunu ile geçerek çizin. Bunu makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
 • Sonraki aşamada diğer keçenin üzerine küçük yuvarlak nesneyi koyun. Etrafından iz sabunu ile geçip bunları makas ile keserek arabanın tekerleklerini de yapın.
 • Büyük daire şeklindeki parçanın 1/4’ünü makas ile keserek çıkarın.
 • Düz bir zemine bebek arabasını koyun ve bunun alt tarafına silikon tabancası yardımı ile tekerlekleri yapıştırarak tutturun.
 • Tülden bebek arabasına uygun uzunlukta 1 parmaktan biraz daha kalın bir şerit kesin ve bunu da bebek arabasına yapıştırın. İsterseniz bu aşamada tül yerine kurdele de kullanmanız mümkün.
 • Son olarak pul ya da küçük parlak taşlarla süslemeleri de yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Keçe bebek arabasını sadece bebek şekeri yapımında değil bebek odası için yapacağınız sarkaç süs ya da kapı süsü gibi dekoratif süsleri tasarlamak için de kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe yerine eva ile de yapabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Denemek isteyenler için aşağıda, keçeden bebek arabalı bebek şekeri yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde eva tasarım yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, balonlu magnet yapımı resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

Keçeden Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı-1
Keçeden Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial