Sosyal medyada paylaş

Keçeden bardak altlığı nasıl yapılır? sorusunun cevabını ve bu konudaki örnek çalışmalardan bazılarını bu yazımızda bulabilirsiniz. El yapımı bardak altlıkları daha şık ve dayanıklı olduğu için günümüzde pek çok kişi bu tür ürünleri evde kendi yapmaktadır. Örgü örmeyi bilen bayanlar tığ ya da şiş ile güzel bardak altlığı yaparken, dikiş diken bayanlar da kumaşlarla harika tasarımlar yapmaktadır. Örgü örmeyi bilmiyor ve dikiş dikme konusunda kendinize güvenmiyorsanız evde keçe bardak altlığı yapmayı deneyebilirsiniz.

Keçeden Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Keçe bardak altlığı yapmanın zor olduğunu düşünenler olabilir. Eğer evde bu tarz uygulamaları daha önceden yapmadıysanız bazı tasarımları uygulamakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle başlangıç olarak daha kolay çalışmalarla başlamanızı tavsiye ediyoruz. Zamanla bu konuda beceri kazandıkça daha zor modelleri de kolaylıkla yapabilirsiniz. Keçeden bardak altlığı nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek örnek çalışmaları incelemeye geçelim.

Keçeden bardak altlığı yapmak için farklı renkteki keçeleri kare ve üçgen şeklinde kesin. Bunları kaymamaları için bir iğne ile tutturduktan sonra parçaları dikerek güze bir bardak altlığı yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında aynı ya da farklı renklerde keçe kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Keçeden Bardak Altlığı
Keçeden Bardak Altlığı

Uygun renkte keçeler kullanarak aşağıdaki gibi elma şeklinde bir bardak altlığı tasarlayabilirsiniz. Aynı yöntemle portakal ve limon gibi farklı meyve şekillerinde bardak altlıkları da yapabilirsiniz.

Keçeden Elmalı Bardak Altlığı Yapımı
Keçeden Elmalı Bardak Altlığı Yapımı

Dikiş dikmeyi bilmeseniz de keçe bardak altlığı yapabilirsiniz. Bunun için iğne iplik yerine silikon tabancası kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte keçeye iz sabunu ile bir çiçek çizin ve bunu maka ile kesin. Ortası için de farklı renkte keçeden yuvarlak bir parça yapın. Sonrasında bu parçaları silikon tabancası yardımı ile yapıştırarak aşağıdaki gibi güzel bir çiçekli bardak altlığı yapabilirsiniz.

Çiçekli Keçe Bardak Altlığı
Çiçekli Keçe Bardak Altlığı

İstediğiniz renkte keçeye bir kalıp yardımı ile çay fincanı çizip bunu makas ile kesin. Sonrasında örgü ya da keçeden küçük bir de çiçek yaparak bunu fincana silikon tabancası yardımı ile tutturun. Tüm bu aşamalardan sonra aşağıdaki gibi hoş bir bardak altlığına sahip olabilirsiniz.

Keçeden Fincanlı Bardak Altlığı Yapımı
Keçeden Fincanlı Bardak Altlığı Yapımı

Zarif ve şık tasarımlar kullanmaktan hoşlanıyorsanız iki farklı renkte keçe ile yapacağınız şeritleri birbirinin içinden geçirerek aşağıda gördüğünüz gibi kalpli bir bardak altlığı yapabilirsiniz. Bu uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçe ile kalpli bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Yapımı
Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Yapımı

Evde keçeden bardak altlığı yapımı hakkındaki en kolay uygulamalardan birisini aşağıda görebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken istediğiniz renkte bir keçeyi kare şeklinde kesip, bunun ortasına da keçe ile bir kalp yapıp dikmek.

Keçeden Kalp Figürlü Bardak Altlığı Yapımı
Keçeden Kalp Figürlü Bardak Altlığı Yapımı

Sevimli emoji figürlerinin olduğu bardak altlıklarından kullanmak isterseniz bunu evde kolayca yapabilirsiniz. Emojiler sarı renkte olsa da siz isterseniz farklı renkte keçeler de kullanabilirsiniz. İlk olarak keçeye iz sabunu ile bir yuvarlak çizin. Bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi ağız ve göz yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Renkli Keçe Bardak Altlığı
Renkli Keçe Bardak Altlığı

Bu yazımızda evde keçe bardak altlığı yapmak isteyenlere ilham verecek en kolay çalışmalardan örnekler paylaştık. Keçe kategorimizde bu tür örnek çalışmalardan bulabilirsiniz. Artık keçeden bardak altlığı nasıl yapılır? bunu öğrendiğinize göre evde çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Yaptığınız bardak altlıklarını kendiniz kullanabilir, kızınızın çeyizine kaldırabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial