Keçeden Araba Yapımı Videolu Anlatım

Keçeden Araba Yapımı Videolu Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Keçeden araba yapımı videolu anlatım kolay bir keçe tasarım çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Keçe ile çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Kolay kesilebilen, dikilebilen ve yapıştırılabilen bu malzeme ile bardak altlığından duvar süsüne, cüzdandan kalemliğe kadar pek çok farklı tasarım yapabilirsiniz. Keçe kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün de bu çalışmalardan birisi olan keçeden araba yapımını sizlerle paylaşıyoruz. Keçe ile tasarlayacağınız sevimli arabayı bebek şekeri yapmak ya da çocuk odası için dekoratif süs tasarlamak için kullanabilirsiniz. Keçeden araba yapmak için gereli olan malzemeler ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçeden Araba Yapımı Videolu Anlatım

Çocuk odası için dekoratif süs yapımında genelde keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemelerle çeşitli hayvan figürleri, çiçek, ay, yıldız, güneş, araba ve daha birçok farlı tasarım yapmanız mümkün. Çocuk odası için keçe araba yapmak isterseniz ilk olarak arabayı hangi boyutta yapacağınıza karar vermelisiniz. Daha sonra istediğiniz boyuta uygun daire şeklindeki nesneleri temin edip bunları kalıp olarak kullanarak istediğiniz renk ve boyutta keçe araba yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında parçalar birbirine yapışkan ile tutturulduğu için dikiş dikmeyi bilmeyenler de bu kolay çalışmayı rahatlıkla yapabilirler.

Gerekli Malzemeler

 • Araba ve camları için 2 farklı renkte keçe
 • Tekerlekler için siyah ya da kahverengi keçe
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas
 • Silikon yapıştırıcı
 • 3 farklı boyutta yuvarlak nesne

Listedeki yuvarlak nesneler araba, cam ve tekerleklerin yapımı için kullanılacaktır.

Keçeden Araba Nasıl Yapılır?

Keçeler ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Keçelerden birisinin üzerine büyük olan yuvarlak nesneyi yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın. Daha sonra bunu makas ile kesin.
 • Camı yapmak için seçtiğiniz keçenin üzerine diğer yuvarlak nesneyi koyarak bir daire çizin. Bunu kestikten sonra ortadan ikiye kesin. Yarım parçayı tekrar makas ile ikiye keserek camları yapın.
 • Kahverengi keçenin üzerine de en küçük yuvarlak nesneyi koyup 2 tane tekerlek 1 tane de far yapın.
 • Araba olacak büyük yuvarlak parçanın altından makas ile küçük bir parça kesin.
 • Kestiğiniz yere arabanın tekerleklerini silikon tabancası ile yapıştırarak tutturun.
 • Cam olarak hazırladığınız parçaları da yerlerine tutturduktan sonra arabanın farını da yapıştırın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra keçe araba yapımı tamamdır. İsterseniz tekerleklere boncuk ya da pul gibi aksesuarlar yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.

Bu yazımızda anlattığımız kolay kendin yap çalışması sayesinde keçe ile sevimli bir araba yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada küçük bir araba yapılmış. Siz isterseniz daha büyük yuvarlaklar çizerek büyük bir araba da yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan keçeler varsa bunları araba yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe yerine eva kullanarak da yapabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, keçeden araba yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu güzel video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz. Evde keçe tasarım yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, keçeden kuşlu duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial