Keçe ve Cd ile Balıklı Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçe ve cd ile balıklı duvar süsü yapımı başlığı altında sizlerle artık keçe parçaları ve eski cd’leri değerlendirebileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde kolay keçe duvar süsü yapmak isterseniz sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Üzerinde sevimli balıklar bulunan bir duvar süsü çocuk odasının dekorunu daha güzel bir hale getirebilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçe ve Cd ile Balıklı Duvar Süsü Yapımı

Keçe ve cd ile balıklı duvar süsü yapımı oldukça kolaydır. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Çocuk odası için yeni bir dekoratif süse ihtiyacınız varsa dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında keçe yerine eva da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Keçe ve Cd ile Balıklı Duvar Süsü Yapımı-1
Keçe ve Cd ile Balıklı Duvar Süsü Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • Birkaç farklı renkte keçe
 • Kullanılmayan bir cd
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Oynar göz

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz boncuk ya da pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Keçe ve Cd ile Balıklı Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise keçe ve cd ile balıklı duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak keçelerden birinin üzerine cd’yi yerleştirin ve etrafından iz sabunu ya da kalem ile geçerek çizin. Daha sonra bunu makas ile kesin.
 • Kestiğiniz bu yuvarlak parçayı cd’nin üzerine güzelce yapıştırın.
 • Diğer keçelerin üzerine de küçük balıklar çizip bunlarıda makas ile kesin. Balıkları çizerken zorlanırsanız bir kalıp kullanabilirsiniz.
 • Hazırladığınız balıklara oynar gözleri yapıştırın.
 • Balıkları keçe ile kapladığınız cd’nin üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız duvar süsünü asmak için bunun arkasına ince bir kurdele ya da keçe ile halka yapabilirsiniz. Yapacağınız tasarımın daha şık görünmesini istiyorsanız kenarlara boncuk ya da pul gibi malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde birkaç tane cd hazırlayarak bunları keçe bir şerit üzerine yapıştırarak ikili ya da üçlü duvar süsü de yapabilrisiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda keçe ve cd ile balıklı duvar süsü resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eski çorapları duvar süsü yaparak değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız eski çorap ve cd’lerle duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçe ve Cd ile Balıklı Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Keçe ve Cd ile Balıklı Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial