Keçe Toplarından Bardak Altlığı Yapımı

Keçe Toplarından Bardak Altlığı
Sosyal medyada paylaş

Keçe toplarından bardak altlığı yapımı evde uğraşabileceğiniz çok keyifli bir hobi çalışmasıdır. Rengarenk keçe toplarını bir araya getirerek bunlardan bardak altlığı, nihale, paspas hatta çocuk odası ve koridor için dekoratif halı bile yapabilirsiniz. Zorlanmadan, kısa sürede tamamlayabileceğiniz bir çalışma uygulamak isterseniz bardak altlığı yapımını deneyebilirsiniz. Keçe toplardan yapılan bardak altlığı kabarık görünümü nedeni ile son derece şıktır. Siz de görünümü ile dikkat çeken, kullanışlı bardak altlıklarına sahip olmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve konunun tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Keyifli çalışmalar dileriz.

Gerekli Malzemeler

  • Renkli keçe topları ( tek renk ya da farklı renklerde olabilir )
  • İğne
  • Misina ipi
  • Makas

Keçe topları hobi malzemeleri satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Paketler halinde istediğiniz renk ve büyüklükte keçe topu bulmanız mümkün. Bardak altlığı yapımı için biraz küçük keçe topu kullanmanız uygun olacaktır.

Malzemeler hazır ise keçe toplarından bardak altlığı nasıl yapılır? sorusunun cevabına göz atarak hemen projeyi uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak bardak altlığının şekline ve rengine karar vermelisiniz. Şekil olarak kare, dikdörtgen, daire gibi kolay yapılan ve şık görünümü ile dikkat çeken tasarımları tercih edebilirsiniz. Renk konusunda da tek renk ya da rengarenk bir tasarım yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Renkli keçe topları yapacağınız şekle uygun olarak, misina ipi ile birbirine dikerek sabitleyin. Topları birbirine düzgün bir şekilde ekledikten sonra bardak altlığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu şekilde istediğiniz renk ve boyutta bardak altlıkları yapabilirsiniz. Dilerseniz bardak altlığı ile aynı renk ve desende nihale yaparak bunları takım olarak kullanabilirsiniz. Size önerdiğimiz projede hazır keçe topları kullanıldığı için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Bu konuda becerisi olanlar keçe toplarını evde kendileri de yapabilirler.

Bu pratik uygulamayı hobi olarak yapabileceğiniz gibi kendi el emeğiniz olan bardak altlıklarını satarak ek gelir de elde edebilirsiniz. Aşağıda sizlere ilham vermesi için keçe toplarından bardak altlığı yapımı ile ilgili bazı örnekler paylaşıyoruz. Bunları inceleyerek siz de birbirinden güzel bardak altlığı tasarımları yapabilirsiniz.

kece-toplarindan-bardak-altligi-1 kece-toplarindan-bardak-altligi-2 kece-toplarindan-bardak-altligi-3 kece-toplarindan-bardak-altligi-4

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial