Keçe Topları ile Duvar Süsü Yapımı

Keçe Topları ile Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçe topları ile duvar süsü yapımı kolay bir kendin yap çalışması olarak ilginizi çekebilir. Özel günlerde evimizin dekorunu güzelleştirmek için farklı süslemeler kullanırız. Söz konusu olan yılbaşı ya da doğum günü ise kullanılan süslemeler de ışıklı veya simli tasarımlardan oluşmaktadır. Bu tür süslemeleri dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Keçe topları ile duvar süsü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçe Topları ile Duvar Süsü Yapımı

Evde keçe toplarından duvar süsü yapmak oldukça kolaydır. Aynı ya da farklı renklerde keçe toplarını bir ipe geçirerek istediğiniz uzunlukta bir duvar süsü yapmanız mümkün. Misina ipi hem ağırlığa dayanıklı hem de şeffaf görünümlü olduğu için dekoratif süs yapımına uygun bir malzemedir. Yapacağınız tasarımın daha şık görünmesi için keçe toplarının arasına boncuk takabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renk ve boyutlarda keçe topları
  • Küçük boncuklar
  • Misina ipi
  • Makas
  • Yorgan iğnesi

Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde düz ya da simli istediğiniz renk ve boyutta keçe topları bulabilirsiniz. Keçe toplarına ip geçirmek için yorgan iğnesi kullanmanız gerekmektedir. Biz şık bir tasarım oluşturmak için uygulamanın yapımında simli keçe topları kullandık.

Keçe Toplarından Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise keçe toplarından duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vererek başlamanız gerekiyor. Büyüklü küçüklü keçe topları kullanacaksanız bunları ipe ne şekilde geçireceğinize karar verdikten sonra duvar süsünü yapmaya geçebilirsiniz.
  • Misina ipini yorgan iğnesine geçirin.
  • Keçe toplarını ve boncukları yorgan iğnesi yardımı ile misina ipine istediğiniz şekilde geçirin.
  • Süs istediğiniz uzunluğa geldikten sonra bunun ucunu makas ile keserek her iki tarafa da düğüm atın.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif duvar süsü yapımı tamamdır. Bunu istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. İsterseniz farklı boyutlarda misina iplerine geçirdiğiniz keçe toplarını ahşap bir çubuğa geçirerek farklı bir duvar süsü de yapabilirsiniz. Simli ya da düz keçe toplarının geçirildiği ip şeritler sarkaç süs yapımında da kullanılabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu güzel kendin yap uygulamasını denemek isteyenler için aşağıda, keçe toplarından duvar süsü resimli anlatım paylaşıyoruz. Keçe ile farklı bir dekor ürünü yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız keçeden kuşlu duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Duvar Süsü Resimli Anlatım
Duvar Süsü Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial