Keçe Telefon Kılıfı Modelleri

Keçe Telefon Kılıfı Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Keçe telefon kılıfı modelleri şık tasarımları ile son dönemlerde birçok kişinin favorisi. Keçe telefon kılıfları sadece şık görünümleri ile değil telefonları çizmeyen yapısı ile de son derece kullanışlıdır. Bu kılıflar farklı renk ve tasarımları sayesinde her yaştan bireyin kullanabileceği ürünlerdendir. Bu ürünleri dışarıdan temin edebileceğiniz gibi evde kendiniz de keçeden telefon kılıfı yapabilirsiniz. Keçe telefon kılıfı yaptığınızda kendi sevdiğiniz renkte ve size özel bir tasarım oluşturma imkanınız olur. Evde keçe tasarımla uğraşıyorsanız siz de telefon kılıfı yapmayı deneyebilirsiniz. Keçeden telefon kılıfı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını ve keçe telefon kılıfı modelleri hakkındaki görselleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Keçe Telefon Kılıfı Nasıl Yapılır?

Evde keçe telefon kılıfı yapımı oldukça kolaydır. Dikiş dikmeyi bilen herkes keçe telefon kılıfı yapabilir. Kılıfı yapmak için kullanacağınız malzemeler ise oldukça ekonomik. İlk olarak kılıfı yapmak için düz renkli bir keçeye ihtiyaç vardır. Bunun dışında kılıfı süslemek için yapacağınız tasarıma uygun renkte keçe parçaları da gerekmektedir. Bu parçaları yapmak için uygun şablonlar ve keçeyi kesmek için makas gereklidir. Bunların dışında uygun renkte ip ve bir de iğneye ihtiyaç vardır. Keçe kılıfı daha şık bir hale getirmek için küçük boncuk ya da pul gibi aksesuarlar da kullanılabilir.

Evde keçe telefon kılıfı yapmak isteyenlere uygulama hakkında daha detaylı bilgi verelim. İlk olarak telefon kılıfı yapacağınız keçeden telefonunuza uygun boyutta 2 parça kesmekle işe başlamanız gerekiyor. Bunun için telefonu keçenin üzerine koyarak ölçü alabilirsiniz. Bunu yaparken kenarlardan dikiş payı bırakmayı unutmayın. Bu iki parçayı makasla dikkatli bir şekilde kestikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Bu aşamada önce telefon kılıfının ön ve arkası için hazırladığınız parçaları uygun renkte bir ip kullanarak birbirine dikin. Bu şekilde kılıfı hazırladıktan sonra sıra süsleme aşamasına geldi. Bu aşamada küçük şablonlardan faydalanabilirsiniz. Kendi zevkinize göre keçeden kalp, çiçek, kuş, kedi ya da başka figürler yapabilirsiniz. Hazırladığınız bu parçaları da kılıfın ön tarafına dikin. İsterseniz yapacağınız keçe kılıfın arka tarafına da bu şekilde süslemeler yapabilirsiniz.

Kendi tasarladığınız telefon kılıfını isterseniz boncuk ya da başka süs aksesuarları ile de süsleyebilirsiniz. Bunu yaparken telefonu çizmeyecek malzemeler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Keçe dayanıklı ve kullanışlı bir malzeme olduğu için yaptığınız kılıfı uzun süre kullanabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız telefon kılıfının üst tarafına çıt çıtlı bir şerit yapabilirsiniz. Bu şekilde cep telefonunuzu kılıfın içinde daha emniyetli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte keçe ve diğer gerekli olan malzemeleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz uygulama sayesinde kendiniz, eşiniz ve çocuklarınız için çok güzel keçe telefon kılıfları yapabilirsiniz. Evde keçe telefon kılıfı yapmak isterseniz galerimizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Evde hobi amaçlı keçe tasarım yapıyorsanız keçeden tavşanlı anahtarlık yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial