Keçe ile Prenses Tacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçe ile prenses tacı yapımı kolay bir uygulama olduğu için isteye herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Küçük çocukların giyeceği kostümlere uygun aksesuarları bulmak bazen zor olabilir. Bir tiyatro gösterisinde ya da baloda çocuğunuz prenses ya da prens kostümü giyecekse bu kıyafete uygun bir taca ihtiyacınız olabilir. Bu tür durumlarda evde karton, eva ya da keçe gibi malzemeler kullanarak kostüme uygun bir tac yapmanız mümkün. Keçe ile yapılan bu tür aksesuarlar hem daha dayanıklı hem de daha şık olduğu için uygulamayı yapmak için keçe kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Keçeden tac yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Keçe ile Prenses Tacı Yapımı

Evde tac yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi de keçedir. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte keçe bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte keçe
 • Tac kalıbı
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas
 • İnce bir kurdele
 • Silikon tabancası

Keçe ile Prenses Tacı Nasıl Yapılır?

Sadece keçe ve ince bir kurdele kullanarak prenses tacı yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir. Elinizde tac kalıbı yoksa aşağıdaki kalıbın çıktısını alarak kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Tac kalıbı ve iz sabunu yardımı ile keçenin üzerine tac şekli çizin.
 • Daha sonra bunu makas ile dikkati bir şekilde keserek çıkarın.
 • Kurdeleden uzun bir parça kesin. ( Bu parça başın çevresini sardıktan sonra da her iki taraftan pay kalacak uzunlukta olmalı. )
 • Son aşamada keçe ile yaptığınız tacı masanın üzerine koyun. Kurdeleyi bunun üzerine yerleştirin. Silikon tabancası yardımı ile tacın her iki tarafına kurdeleyi tutturun.
 • Tüm bu aşamalardan sonra keçeden prenses tacı yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kız ve erkek çocuklar için çok güzel prenses ve prens taçları yapabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız keçe tacın üzerine küçük parlak taşlar ya da boncuklar yapıştırarak bunu süsleyebilirsiniz. Aynı uygulamayı eva ya da fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden sizlerle paylaştığımız eva ile prenses tacı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda keçeden kolay tac yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Tac Kalıbı
Tac Kalıbı
Keçe ile Prenses Tacı Yapımı
Keçe ile Prenses Tacı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial