Keçe ile Kolay Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçe ile kolay magnet yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Keçe magnetler şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Siz de buzdolabı süsü olarak keçe magnet kullanmak isterseniz bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu yazımızda size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde harika tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Keçe ile Kolay Magnet Yapımı

Evde keçe magnet yapmak isterseniz promosyon olarak verilen mıknatıslı buzdolabı süslerini kullanarabilirsiniz. Bunların üzerine çiçek, kalp, balık, yıldız ya da istediğiniz başka bir figür çizin. Daha sonra istediğiniz renkte keçeye de aynı figürü çizip bu keçe ile buzdolabı süsünden kestiğiniz parçayı kaplayabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız magnet daha şık ve dayanıklı olacaktır. Bu kolay yöntem sayesinde evde kısa sürede harika buzdolabı süsleri yapabilirsiniz. Elinizde başka .alışmalardan artan keçe parçaları varsa bunları magnet yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Keçe Magnet
Keçe Magnet

Gerekli Malzemeler

  • Mıknatıs kaplamalı buzdolabı süsü
  • İstediğiniz renkte keçe
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon tabancası

Çizim yapma yeteneğiniz yoksa bir kartona istediğiniz figürü çizerek bunu kalıp olarak kullanabilirsiniz.

Keçe ile Kolay Magnet Nasıl Yapılır?

Keçe ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede çok güzel buzdolabı süsleri tasarlayabilirsiniz.

  • İlk olarak mıknatıs kaplamalı buzdolabı süsünün üzerine istediğiniz herhangi bir figürü kalem yardımı ile çizin.
  • Makas ile çizgilerin üzerinden geçerek şekli çıkatın.
  • Bunun üzerine kaplama yapmak için keçe üzerine de aynı figürü çizin ve makas ile kesin.
  • Bu şekilde mıknatıs ve keçeyi hazırladıktan sonra keçeyi mıknatısın diğer yüzüne yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra keçe magnet kullanıma hazırdır. Bunu buzdolabına yapıştırarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay yöntem sayesinde basit bir buzdolabı süsünü çok güzel bir keçe magnete dönüştürebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı eva ya da fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda kolay keçe magnet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde plastik buzdolabı süsü tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız deterjan kabı ile magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial