Keçe Çerçeve Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Keçe çerçeve modelleri başlığı altında evde hobi ya da ek gelir amaçlı keçe tasarım çalışmaları yapanlara ilham verecek görselleri bir araya topladık. Son dönemlerde evde keçe tasarım yapan kişi sayısı oldukça arttı. Keçe pahalı bir malzeme olmadığından ve bununla çok güzel dekoratif ürünler yapıldığı için bir çok kişinin ilgi alanına girmektedir. Keçe tasarıma yeni başlayanlar işe ilk olarak kolay çalışmalarla başlayıp gerekli beceriyi kazandıktan sonra farklı çalışmaları da rahatlıkla yapabilirler. Kolay keçe tasarım çalışması deyince ilk aklımıza gelenler keçe ile yapılan çiçek, kuş ve kalp gibi figürler ve resim çerçeveleridir. Dekoratif resim çerçeveleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız siz de evde keçe resim çerçevesi yapmayı deneyebilirsiniz.

Keçe Çerçeve Modelleri

Evde keçe resim çerçevesi yapmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu çerçeveleri kare, dikdörtgen ya da yuvarlak olarak tasarlayabilirsiniz. Çerçevenin boyutunu da içine koyacağınız resme göre istediğiniz şekilde ayarlamanız mümkün. İşin en önemli kısmı çerçeve yapmak için keçenin ortasını oymak. Bunun da elbet bir kolayı var. Evde resim çerçevesi yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçe resim çerçevesi yaparken bunun içini nasıl oyacağınızdan bahsedelim. Bunun için keçeden iki tane dikdörtgen parça kesin. Bunlardan bir tanesini ikiye katlayın ve kenarlardan 2 parmak kadar boşluk bırakarak gerisini kesin. Bu şekilde çerçevenin içini kolay bir şekilde oyabilirsiniz. Diğer Parçayı ise bütün olarak kullanacağınız için ona herhangi bir işlem uygulamanıza gerek yok.

Resim çerçevesini yaptıktan sonra bunu süslemek isterseniz farklı renklerde keçelerle yapacağınız küçük figürler bu konuda işinize yarayabilir. Keçeden çiçek, kalp, kuş, kelebek gibi istediğiniz figürleri yaparak bunları çerçeveye yapıştırarak ya da dikerek tutturabilirsiniz. Süsleme yapmak için boncuk, pul veya küçük parlak taşlar da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Evde kendi yapacağınız çerçevenin içine sevdiklerinizin resmini koyabilirsiniz. İsterseniz bu çerçevelerin arkasına mıknatıs yapıştırarak bunları magnet olarak da kullanmanız mümkün. Keçe resim çerçeveleri güzel görünümleri ile evinizin dekoruna bir farklılık getirebilir. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için evde keçe çerçeve tasarlamak isterseniz galerimizde paylaştığımız, keçe resim çerçevesi modelleri bu konuda size ilham verebilir.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial