Keçe Çam Ağacı Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Keçe çam ağacı modelleri başta yılbaşı süsü olmak üzere birçok dekoratif ürün yapımında kullanılmaktadır. Evinizde sevdiklerinizle birlikte yeni yıl kutlaması yapacaksanız yılbaşı için özel bir süsleme yapmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda keçe ile yapacağınız çam ağacı işinizi kolaylaştırabilir. Çocuğunuzun odasını süslemek için de keçe çam ağaçlarını kullanmanız mümkün. Keçeden yapacağınız çam ağacı salon ve oturma odası için de güzel bir dekor ürünü olabilir. Evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlar da çam ağacını kolay bir şekilde yapabilirler.

Keçe Çam Ağacı Modelleri

Keçe çam ağacı modelleri birçok farklı tasarımdan oluşmaktadır. Çam ağacını tek ya da iki parça halinde yapabilirsiniz. Kolay çam ağacı yapmak isterseniz keçenin üzerine istediğiniz boyutta çam ağacı çizmekle işe başlayın. Çizdiğiniz yerleri makas ile keserek çam ağacı yapabilirsiniz. Sonrasında isterseniz bunun etrafına dikiş geçebilirsiniz. Bu şekilde çam ağacını yaptıktan sonra üzerine boncuk, pul veya parlak taşlar yapıştırarak istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz. Çam ağacı yaparken kalıp kullanırsanız işiniz daha kolay olacaktır.

Çam ağacının daha dolgun görünmesini isterseniz bunu iki parça halinde de yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yeşil keçenin üzerine 2 tane aynı boyutta çam ağacı kesin. Daha sonra bunları makas ile kesin ve kenarlarından dikerek iki parçayı birleştirin. Kenarları dikerken küçük bir yerini dikmeden bırakın ve buradan parçaların içine elyaf doldurun. Elinizle hafifçe bastırarak elyafları iyice yerleştirdikten sonra kalan boş yerini de dikebilirsiniz. Yaptığınız keçe çam ağacını boncuk, düğme veya parlak taşlarla süsleyebilir, isterseniz üzerine küçük işlemeler de yapabilirsiniz.

Çam ağacı modelleri konusunda farklı seçenekler bulunmaktadır. Elinizdeki malzemelere ve becerinize göre bu modellerden istediğinizi yapabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden açık veya koyu yeşil keçe alarak evde çok güzel keçe çam ağaçları yapabilirsiniz. Keçe çam ağacı yapımı kolay bir uygulama olduğu için bunu çocuklarda rahatlıkla yapabilirler. Çam ağaçlarını yeşil dışında farklı renklerde de yapabilirsiniz.

Keçe çam ağacının boyutu bunu ne şekilde kullanacağınıza göre değişebilir. Dekoratif süs olarak tek bir çam ağacı yapacaksanız bunu biraz büyük boyutta yapabilirsiniz. Birkaç tane keçe çam ağacını birleştirerek dekor ürünü yapacak ya da çam ağacını yılbaşı süsü olarak kullanacaksanız küçük olarak tasarlayabilirsiniz. Evde yapacağınız keçe tasarım çalışması için keçe çam ağacı modeli lazımsa aşağıdaki görsellerden faydalanabilirsiniz. Evde keçe çam ağacı yapmak isterseniz bunun için kullanabileceğiniz kalıp örneklerine çam ağacı kalıpları yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial