Kavanozdan Puantiyeli Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evdeki boş cam kavanozları değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Genelde cam kavanozları değerlendirmek için bunlar boyanır ya da üzerlerine çeşitli malzemeler kullanılarak kaplama yapılır. Şık bir görünüm için kavanozlar boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süslenir. Biz sizlerle cam kavanozdan puantiyeli vazo yapımı başlığı altında boyamadan ve kaplama yapmadan kavanoz süslemesi yapabileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz.

Kavanozdan Puantiyeli Vazo Yapımı

Cam kavanozlar kullanılarak kalemlik, vazo ve çeşitli dekoratif süsler yapılabilir. Kavanozun tamamını ya da bazı yerlerini boyayarak güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz kavanozun üzerine şeritler halinde desenli bant da yapıştırabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz kavanoza tül ya da kurdele ile süsleme yapabilirsiniz. Bizim size bahsedeceğimiz puantiyeli vazo yapımında süsleme için eva kullanılmış. Elinizde başka çalışmalardan kalan küçük eva parçaları varsa bunları makas ile puantiye şeklinde keserek kısa sürede güzel bir dekoratif vazo yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Puantiyeli Vazo
Puantiyeli Vazo

Gerekli Malzemeler

  • Cam kavanoz
  • Yapışkanlı eva
  • Kalem
  • Makas

Kavanozdan Puantiyeli Vazo Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise işe cam kavanozu temizlemekle başlayabilirsiniz. Kavanozun üzerinde yapışkanlı etiket varsa bunu çıkarın ve kavanozu güzelce temizleyin. Bu ön hazırlık aşamasının ardından uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

  • Evanın üzerine kalem ile istediğiniz büyüklükte daireler çizin. Bu daireler aynı ya da farklı büyüklükte olabilir.
  • Çizdiğiniz daireleri makas ile güzelce kesin.
  • Bu şekilde puantiyeleri hazırladıktan sonra bunları kavanozun üzerine yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kavanozdan vazo yapımı tamamlanmış oluyor. İçine çiçek koyarak kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz bu güzel dekoratif ürünü kalemlik ya da diş fırçası kabı olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Uygulamanın yapımında simli eva kullanarak daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda cam kavanoz ile puantiyeli vazo yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Cam kavanozu farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız kavanoz ve ince çorap ile mumluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kavanozdan Puantiyeli Vazo Yapımı Resimli Anlatım
Kavanozdan Puantiyeli Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial