Kavanozdan Makyaj Malzemesi Kabı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Kavanozdan makyaj malzemesi kabı yapımı bayanların çok hoşuna gidecek bir hobi çalışmasıdır. Günümüzde cam boyama oldukça yaygınlaştığı için biz de bugün sizlere cam kavanozu boyayarak makyaj malzemesi kabı yapmanızı öneriyoruz. Bayanların olmazsa olmazları arasında bulunan makyaj fırçaları, pamuk ve diğer ürünler koyacak yer olmadığı zaman oraya buraya atılıp ya kaybolur veya odada dağınıklık oluştururlar. Sizlere önereceğimiz çok basit yöntemi uygulayarak cam kavanozları boyayıp, güzel birer makyaj malzemesi kabına dönüştürebilirsiniz. Bu sayede hem odanızda dağınık bir görünüm oluşmaz hem de makyaj malzemelerinizi emniyetli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Cam kavanozdan makyaj malzemesi kabı yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kavanozdan Makyaj Malzemesi Kabı Yapmak için Gerekli Malzemeler

  • Cam kavanoz
  • Cam boyama kalemi

Kavanoz olarak küçük boyutlu olanlarından tercih ederseniz hem odanızda az yer kaplar hem de daha şık bir görünümü olur. Kavanozu boyamak için cam boyama kalemini kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Siyah renkli cam boyam kalemi şeffaf renkli zeminde daha güzel duracağı için tercihinizi bu doğrultuda yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kavanozdan Makyaj Malzemesi Kabı Nasıl Yapılır?

  • Kavanozun üzerinde kağıt varsa kavanozu bir süre sabunlu suyun içinde bekletin ve daha sonra naylon bir ovma teli yardımı ile camı çizmeden bunları çıkarın.
  • Üzerindeki kağıdı çıkardığınız kavanozu bir bez ile güzelce kurulayın.
  • Daha sonra cam kalemi ile kavanozun üzerine istediğiniz deseni çizin.
  • Kuruduktan sonra içine makyaj malzemelerinizi koyarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kavanozdan makyaj malzemesi kabı nasıl yapılır? sorusunun cevabı yukarıdaki maddelerden de anlaşılacağı gibi oldukça kolaydır. Bu zevkli ve pratik yöntemi, atmak için bir köşede beklettiğiniz cam kavanozları değerlendirmek için uygulayabilirsiniz. Cam boyamak için kullandığınız kalemin özelliğine göre yaptığınız kabı elde ya da makinede yıkayarak temizleyebilirsiniz. Çizim yeteneğinize güvenemiyorsanız kavanozu boyamak için küçük bir şablon da kullanabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz kadar makyaj malzemesi kabı yapabilir, bunları kendiniz kullanabileceğiniz gibi arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz. Eminiz ki bu güzel jestiniz onları çok mutlu edecektir. Daha büyük boyuttaki bir kavanozu cam boyama kalemi ile boyayarak, diş fırçanız için çok orjinal bir kap da yapabilirsiniz. Aynı yöntemi kullanarak kalemlik, baharatlık gibi birçok dekoratif ürünü rahatlıkla yapabilirsiniz.

Aşağıda sizlerle kavanoz ile makyaj malzemesi kabı yapımı çalışmasını paylaşıyoruz. Kavanozun üzerine cam boyama kalemi ile çizilmiş kaş ve kirpik deseni oldukça hoş görünüyor. Siz de elinizdeki küçük cam kavanozlardan bunların aynısını ya da farklı desenli olanlarını yapabilirsiniz.

Kavanoz ile Makyaj Malzemesi Kabı Yapımı
Kavanoz ile Makyaj Malzemesi Kabı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial