Kavanozdan Kardan Adamlı Biblo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kavanozdan kardan adamlı biblo yapımı başlığı altında evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Sevimli görünümü nedeni ile kardan adam dekoratif süs olarak da sıkça kullanılmaktadır. Siz de evinizde evinizin dekorunu kardan adamlı biblo ile güzelleştirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kavanozdan Kardan Adamlı Biblo Yapımı

Evde kavanozdan biblo yapmak oldukça kolaydır. Boş kavanozları kar küresi ya da farklı biblolar yaparak değerlendirebilirsiniz. Kavanozu boyayarak ya da sim ile kaplayarak çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. İsterseniz kapağına küçük bir biblo yapıştırarak kısa sürede güzel bir dekoratif süs tasarlayabilirsiniz. Kavanoz ile kar küresi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde kar küresi nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Kavanozdan Kardan Adamlı Biblo
Kavanozdan Kardan Adamlı Biblo

Kavanozdan kolay biblo yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey cam bir kavanoz ve biraz da elyaf. Çocuklar kardan adam sevdikleri için kardan adamlı bibloyu çocuk odası dekorunda kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz biblo yapımı için gerekli olan malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Kapaklı bir cam kavanoz
 • Elyaf
 • Kardan adamın süpürgesi ve gözleri için siyah eva
 • Ağız ve burun için turuncu ve kırmızı eva
 • Yapıştırıcı
 • 1 tane kürdan

Bunların dışında süsleme yapmak için küçük eva parçaları, boncuk ya da pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Kavanozdan Kardan Adamlı Biblo Nasıl Yapılır?

Kavanozun üzerinde yapışkanlı etiket varsa bunu çıkarın ve kavanozu güzelce temizledikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayın.

 • Kardan adam yapmak için küçük bir elyaf parçasını elinizde yuvarlayarak parmak şekline getirin. Bunun üst tarafına ince bir lastik geçirin ya da ip bağlayın.
 • Bu şekilde kardan adamın başını ve gövdesini yaptıktan sonra eva ile süpürgeyi, gözleri, ağzı ve burnu yaparak yerlerine yapıştırın.
 • Küçük bir kumaş parçasını kardan adamın başına şapka olarak bağlayın.
 • Cam kavanozu yarısına kadar elyaf ile doldurun.
 • Yaptığınız kardan adamı bir kürdana geçirerek bunu elyafın üzerine sabitleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra kardan adamlı biblo yapımı tamamlanmış oluyor. Elinizde eva varsa bunları makas ile küçük parçalara keserek kavanozun içine koyabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan boncuk ya da pul gibi malzemeler varsa bunları da kavanozun içine süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Evde bu eğlenceli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kavanozdan kardan adamlı biblo yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Kaynak: www.pratikhanem.com

Kavanozdan Kardan Adamlı Biblo Yapımı Resimli Anlatım
Kavanozdan Kardan Adamlı Biblo Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial