Kavanoz Kapağından Baykuş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kavanoz kapağından baykuş yapımı keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Cam kavanoz kendin yap çalışmalarında en sık kullanılan malzemelerden birisidir. Çoğunlukla kavanoz bu tür çalışmalar için kullanıldıktan sonra bunun kapağı atılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmalardan ilham alarak siz de artık kavanoz kapaklarını atmak yerine bu şekilde dekoratif ürün olarak değerlendirebilirsiniz. Baykuş figürü birçok hobi projesinde kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız uygulamada da kavanoz kapağı ile baykuş yapılıyor.

Kavanoz kapağından nasıl baykuş yapılır? diye merak ediyorsanız sizlere bu konuda bazı fikirler sunabiliriz. Örneğin elinizde 1 tane kavanoz kapağı varsa bunun üzerini istediğiniz biz renge boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra bunun üzerine 2 tane gazoz kapağını vida ya da çivi ile sabitleyin. Bu çalışma sonucunda elinizde 4. resimdeki gibi sevimli bir baykuş olacaktır.

Farklı boydaki kavanoz kapaklarını kullanarak da baykuş yapmanız mümkün. Büyük bir kavanoz kapağının üzerine 2 tane küçük kavanoz kapağını ve bunların içine de birer tane gazoz kapağı monte ederek kocaman gözleri olan sevimli bir baykuş yapabilirsiniz.

Elinizdeki kullanmadığınız cd’leri ve kavanoz kapaklarını baykuş yapımı için kullanarak bunları güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız ilk resim size bu konuda ilham verebilir. Kendi tasarımınız olan bu sevimli baykuşu balkonunuzda bir yere dekor amaçlı asabilirsiniz. Bahçeli bir evde oturuyorsanız ağaç dalına da asmanız mümkün. Böyle sevimli bir dekor ürünü çocuk odasına da çok yakışabilir. Öneriyi sunması bizden, uygulamayı yaptıktan sonra baykuşu nasıl kullanıcağınıza karar vermesi de sizden.

kavanoz kapağından dekoratif süs yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Bu konuda size fikir vermesi ve hayal gücünüzü harekete geçirmesi için aşağıda birkaç tane örnek çalışma paylaşıyoruz. Paylaştığımız örneklerde kavanoz kapaklarının üzerine gazoz kapağı ile göz yapılmış eğer sizin kavanoz kapağı ve gazoz kapaklarını delme imkanınız yoksa kavanoz kapağının üzerine boya ile baykuş gözü de çizebilirsiniz. Bu konuda yapacaklarınız elinizdeki malzemelere ve hayal gücünüze göre değişebilir. Resimlerin üzerine tıklayarak uygulamaları daha yakından inceleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial