Kavanoz Kapağı Nasıl Süslenir
Sosyal medyada paylaş

Kavanoz kapağı nasıl süslenir? bu sorunun cevabını öğrenerek siz de evde kavanozdan çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Çoğumuzun mutfağında boş cam kavanoz bulunmaktadır. Bu kavanozları atmak istemediğimiz için bir kenarda bekletiriz. Eğer sizin de kıyıda köşede böyle kavanozlarınız varsa bunları değerlendirebileceğiniz güzel bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Cam kavanozlar boyanarak ya da üzerleri farklı malzemelerle kaplanarak bunlarla çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada ise kavanozun kendisi değil kapağı süslenerek farklı bir görünüme kavuşuyor. Kavanoz kapağı süslemek isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kavanoz Kapağı Nasıl Süslenir?

Evde kavanoz kapağı süslemek için farklı yöntemler uygulamak mümkündür. İsterseniz bu kapakları boyayabilir, üzerlerine uygun boyutta aksesuarlar yapıştırabilirsiniz. Kapakları kağıt, keçe ya da kumaş ile de kaplamak mümkündür. Bu konuda yapılabilecek en kolay uygulama kavanoz kapağı boyamak olduğu için tavsiyemiz bu yönde olacak. Kavanoz kapağını boyadıktan sonra küçük bir bibloyu da aynı renkte boyayarak bunu kapağa yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz güzel bir kavanoza sahip olabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kapaklı cam kavanoz
  • İstediğiniz renkte sprey boya
  • Küçük bir biblo
  • Yapıştırıcı
  • Gazete kağıdı

Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz uygulamanın yapımında altın ya da gümüş rengi metalik boya kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Kavanoz Kapağı Süslemesi Yapımı

Listedeki malzemeler hazır ise kavanoz kapağı süslemesi yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kavanoz kapağının üzerine bibloyu yapıştırarak tutturun. Yapışkan kuruduktan sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz.
  • Kullanacağınız biblo renkli ise bunu kapatmak için ilk kat gri boya ile kapatma işlemi uygulayıp, sonrasında yaldızlı boyayı uygulayabilirsiniz.
  • Boyama işlemi esnasında kavanoz kapağı ve biblonun her yerinin tamamen kapanmasına dikkat etmelisiniz.
  • Kavanoz kapağını ve bibloyu boyadıktan sonra bunları kurumaları için gazete kağıdının üzerinde bekletin.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan kavanozun kapağını kapatarak bunu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap uygulaması sayesinde cam kavanozdan şekerlik, kalemlik ya da baharatlık yapabilirsiniz. Evde çok sayıda cam kavanoz varsa bunların kapaklarına orta büyüklükte aksesuarlar yapıştırarak bunlarla güzel bir baharatlık takımı oluşturmanız mümkün. Evde kavanoz kapağı süslemek isterseniz aşağıda paylaştığımız resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Cam kavanozu mumluk yaparak değerlendirmek isterseniz daha önceden paylaştığımız, kavanozdan nasıl mumluk yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Kavanoz Kapağı Nasıl Süslenir-1
Kavanoz Kapağı Nasıl Süslenir-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial