Kartondan Yılan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kartondan yılan yapımı çocukların uygularken çok keyif alacağı bir el işi çalışmasıdır. Küçük çocuklar boyalarla uğraşmayı sevdikleri için yılanı rengarenk boyarken çok eğlenebilirler. Daha önceden sizlerle tuvalet kağıdı rulosundan yılan yapımı ile ilgili güzel bir proje paylaşmıştık. Bugünkü uygulamada ise kartonun üzerine spiral şekli çiziliyor ve sonrasında istenen desenler rengarenk boyanarak sevimli bir yılan yapılıyor. Çoğumuz yılanların ürkütücü canlılar olduğunu düşünsek de bunları boyayacağımız renkler yardımı ile sevimli bir hale gelebilirler. Çocuğunuzun el becerisinin ve hayal gücünün gelişimine katkıda bulunmak isterseniz onunla birlikte kartondan yılan yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın resimli anlatımını ve gerekli malzemelerin listesini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton
  • Kurşun kalem
  • Siyah keçeli kalem
  • İstediğiniz renkte kuru boyalar
  • Makas

Kartondan Nasıl Yılan Yapılır?

Kartondan kolay bir şekilde yılan yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapılışına geçmek istiyoruz.

  • Kartondan yılan yapmak için ilk olarak kartonun üzerine yuvarlak bir şekil çizmeniz gerekiyor. Bu yuvarlağın üzerine siyah keçeli kalem ile küçük desenler yapın.
  • Daha sonra makas ile bu kartonu dıştan içe doğru kesin.
  • Kuru boyalar ile desenleri farklı renklerde boyadıktan sonra kartonu hafifçe çekerek açtırın.
  • Yılana kağıttan çatal şeklinde bir dil yapın ve bunu yapıştırın. Siyah keçeli kalem ile de göz yapın.
  • Tüm bu aşamaların ardından kartondan yılan yapımı tamamlanmış oluyor.

İsterseniz uygulamayı yaparken kuru boya yerine guaj boya da kullanabilirsiniz. Kuru boyalar sivri uçlu olduğu için dar alanları boyarken kolaylık sağlayacağından yılanı kalem ile boyamanızı tavsiye ediyoruz. Boyama işlemi keçeli kalem ile de yapılabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay yöntemi uygulayarak farklı boyut ve değişik desende birçok yılan yapabilirsiniz. Beraber yapacağınız rengarenk yılanlarla çocuğunuz oynayabileceği gibi bu sevimli yılanları onun odasını süslemek için de kullanmanız mümkün. Bu kolay el işi çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda, kartondan yılan yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Yazımızın sonundaki yılan şablonlarından istediğinizi seçerek bunun bilgisayardan çıktısını alıp yılanı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kartondan Yılan Yapımı
Kartondan Yılan Yapımı
Yılan Şablonu
Yılan Şablonu

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial