Kartondan Telefon Standı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kartondan telefon standı yapımı denemek isteyebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Telefonunuzu kullanmadığınız zaman ya da şarj ederken telefon standına koyabilirsiniz. Evde kendi zevkinize göre yapacağınız karton telefon standı aynı zamanda dekoratif bir süs işlevi de görebilir. Böyle bir uygulama yapmak için tek ihtiyacınız olan şey tuvalet kağıdı rulosu. Bunun dışında desenli bant, ip, renkli kağıt, eva, keçe ya da farklı aksesuarlar kullanarak istediğiniz şekilde süsleme yapmanız mümkün. Evde kendiniz ya da sevdiklerininiz için güzel bir telefon standı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Kartondan Telefon Standı Yapımı

Evde telefon standı yapımı için en ideal malzeme kartondur. Karton telefonun ağırlığını taşıyacak yapıda bir malzeme olmasının yanında bunu kesmek, yapıştırmak ve şekil vermek oldukça kolaydır. Bir kartonu rulo haline getirip bunun üst tarafına telefonu koyabileceğiniz bir kesik yaparak evde kolay bir şekilde telefon standı tasarlayabilirsiniz. Böyle bir çalışma yapmak isterseniz kartona şekil vermekle uğraşmak yerine tuvalet kağıdı rulosu kullanabilirsiniz. Böylece sadece rulonun üst tarafına telefonun sığacağı boyutta bir yer açarak kolay bir şekilde telefon standı yapmanız mümkün. Bundan sonrasında ise elinizdeki malzemeleri kullanarak istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Karton ( tuvalet kağıdı rulosunun kenarlarını kapatmak için )
 • Kalem
 • Makas
 • Falçata
 • Silikon yapıştırıcı
 • Telefon standını süslemek için desenli bant ve ip
 • 4 tane plastik şişe kapağı ya da keçe topu

Evde boş karton kutu varsa rulonun kenarlarını kapatmak için bunu kullanabilirsiniz.

Kartondan Telefon Standı Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ve diğer malzemeler hazır ise telefon standı yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunun yan taraflarını kapatmakla işe başlamalısınız. Bunun için ruloya yapıştırıcı sürün ve kartonun üzerine hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın. Daha sonra kenardaki fazlalığı makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Rulonun diğer tarafını da aynı şekilde kapattıktan sonra bunun üzerine kalem ile telefonun sığacağı büyüklükte bir çizgi yaparak bu kısmı falçata ile keserek çıkarın.
 • Süsleme yapmak için aynı ya da farklı renkte desenli bantları rulonun üzerine yapıştırın.
 • Yan taraflara silikon tabancası ile yapıştırıcı sürerek buraları ip ile kaplayarak süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz bu kısımları ip yerine eva ya da keçe gibi malzemelerle de süsleyebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
 • Süslemeyi tamamladıktan sonra rulonun altına plastik kapak ya da keçe topları yapıştırarak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız telefon standı yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosu ile telefon standı yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

Telefon Standı Yapımı Resimli Anlatım
Telefon Standı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial