Kartondan Saat Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Kartondan yapılan saat  sayesinde küçük çocuklar saatleri kolay bir şekilde öğrenebilir. Daire veya başka bir şekilde kesilen kartonu kullanarak birçok saat modeli oluşturabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda, kartondan saat nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Kartondan Saat Yapımı

Evde boş bir koli varsa bunu yanlarından açarak düz bir hale getirin. Daha sonra üzerine kalem ile uğur böceği çizin. Kestiğiniz bu kartona uygun boyutta kırmızı kağıt keserek kartona yapıştırın. Baş kısmını ise siyah kalem ile boyayın.

Kartondan Uğur Böceği Saat Yapımı Resimli Anlatım

Bu şekilde uğur böceğini hazırladıktan sonra 1’den 12’ye kadar rakamları oluşturun. Bunların arkasına yapıştırıcı sürerek yerlerine yapıştırın. Son olarak kartondan akrep ve yelkovanı hazırlayıp bunu raptiye ile saatin ortasına tutturun.

Kolay saat yapımı

Evde kartondan saat yapımı için boş bir karton kutu ve renkli kağıt kullanabilirsiniz. Karton kutuyu açıp düz bir hale getirdikten sonra bir yemek tabağı yardımı ile üzerine daire çizin. Bunu makas ile keserek çıkarın.

Kartondan Saat Yapımı Resimli Anlatım

Rakamları renkli kağıt ile yapıp bunları yerlerine yapıştırın. Kağıt ile akrep ve yelkovan yapıp bunları da şönil yardımı ile ortaya tutturun. Daha şık bir tasarım olması için renkli kağıtlarla kalp şeklinde süsleme yapabilirsiniz.

Plastik kapaklarla saat

Karton kutu ve 12 tane plastik kapak kullanarak da sevimli bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bunun için öncelikle kartona bir daire çizin. Kapakların üzerine 1’den 12’ye kadar ramları yapıştırın. Hazırladığınız rakamlı kapakları kartonun üzerine sırası ile yapıştırın.

Pet Şişe Kapaklarından Saat Yapımı Resimli Anlatım

Kartondan akrep ve yelkovan yapıp bunların uç kısımlarına kağıt deleceği ile delik açın. Saatin ortasına da sivri bir cisim ile delik açın. Şönilden bir parça keserek akrep ve yelkovanı buna takın. Son olarak şönili kartonun ortasından geçirin. Ön ve arka tarafta kıvırarak sıkıştırın.

Bu yazımızda sizlerle kartondan saat yapımı hakkında işinizi kolaylaştıracak kendin yap çalışmaları paylaştık. Bu konuda başka bir çalışma incelemek isterseniz, kartondan saat yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial