Kartondan Kolay Yıldız Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kartondan kolay yıldız süs yapımı kitapların dışında bulunan karton kapları değerlendirebileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Çocuğunuzun okul kitaplarını ya da defterlerini atmak yerine bunların kapları ile çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kitap kabı kullanılarak dekoratif süs yapılmış. Siz de yıldız şeklinde güzel bir süsleme yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kartondan Kolay Yıldız Süs Yapımı

Doğum günü, yılbaşı gibi özel günlerde evde kutlama yapacağınız zaman kolay dekoratif süs tasarlamak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kartondan yıldız yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz yıldızları simli eva ile yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada karton ile yapılan yıldızlar şeffaf banta tutturulmuş. Siz isterseniz çift taraflı bant da kullanabilirsiniz. Bant yerine yıldızları misina ipine de tutturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Defter kabı ile yapacağınız dekoratif yıldızların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak bunları tek tek de yapıştırabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kitap kabı
  • 2 farklı boyda yıldız kalıbı
  • Kalem
  • Makas
  • Şeffaf bant

Kartondan Yıldız Süs Nasıl Yapılır?

  • Kitap kabını makas ile keserek düz bir parça haline getirin.
  • Daha sonra kalıpları karton parçanın düz beyaz tarafına yerleştirin ve kalem ile çizimleri yapın.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin. Bu şekilde farklı boyutlarda yıldızlar yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Şeffaf banttan istediğiniz uzunlukta parçalar kesin ve bunun yapışkanlı tarafına karton ile yaptığınız yıldızları aralarında boşluk bırakarak yapıştırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra karton ile yıldız süs yapımı tamamdır.

Bu yıldızlı şeritleri duvara, kapıya, giysi dolabı ya da cama istediğiniz şekilde yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda kartondan kolay yıldız süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. İsterseniz aynı uygulamayı beyaz ya da renkli fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Yıldız yerine kalp ya da başka figürler de yapmanız mümkün. Bu tarz uygulamalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız meyve suyu kutusu ile dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial