Kartondan Kolay Minyatür Yatak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evde kolay oyuncak bebek yatağı yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Karton süt kutuları şekli ve dayanıklı olması nedeni ile birçok minyatür eşya yapımında kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlere süt kutusundan yatak yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Evde zorlanmadan kartondan minyatür yatak yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kartondan Kolay Minyatür Yatak Yapımı

Kız çocukları bebekleri için evde kıyafet ve eşya yapmaktan çok keyif almaktadır. Biz de bu konuda işinizi kolaylaştırmak için sitemizde bu tür örnek çalışmalara sıkça yer vermeye çalışıyoruz. Çoğumuzun evinde atılmayı bekleyen çorap bulunmaktadır. Bunları atmak yerine değerlendirmek isterseniz süt kutusu ile minyatür yatak yapımında kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı çok kolay olup evde çocuğunuzla birlikte rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında esnek yapıdaki her türlü çorap kullanılabilir. Süt kutusu şekil ve boyut olarak küçük bebeklere uygun bir yatak olduğu için tek yapmanız gereken bunu çorap ile kaplamak.

Kartondan Minyatür Yatak
Kartondan Minyatür Yatak

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane süt kutusu
  • Çorap
  • Karton
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon tabancası

Kartondan Minyatür Yatak Nasıl Yapılır?

Süt kutusu ve diğer malzemeler hazır ise karton yatak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yatağın baş ve ayak kısmını yapmakla işe başlayın. Bunun için süt kutusunu kartonun üzerine koyarak baş ve ayak için keseceğiniz parçanın boyutunu belirleyip kalem ile çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin. Bu şekilde 2 tane karton parça hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
Süt Kutusundan Minyatür Yatak Yapımı Resimli Anlatım
Süt Kutusundan Minyatür Yatak Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonrasında yatak başını çorabın içine geçirin. Ardından süt kutusunu da çorabın içine alın. Son olarak diğer kartonu da çorabın içine dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Kalan açıklığı silikon tabancası yardımı ile kapayarak minyatür yatak yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde küçük bebekler için güzel yataklar yapabilirsiniz. İsterseniz baş ve ayak için olan kartonları ve süt kutusunu kumaş ile kaplayıp bunları silikon ile yapıştırarak da yatak yapabilirsiniz. Yatağın kenarına kurdele ya da başka malzemeler ile süsleme yaparak daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kartondan yatak yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde kolay minyatür temizlik malzemesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız minyatür diş fırçası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial