Kartondan Kolay Ev Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kartondan kolay ev yapımı başlığı altında okul öncesi çocukların keyif alarak yapabileceği bir el işi çalışması paylaşıyoruz. Karton çocukların yapacağı çalışmalar için ideal bir malzemedir. Kartondan çiçek, kalp, yıldız ve çeşitli hayvan figürleri rahatlıkla yapılabilir. Bu konuda tek yapılması gereken kartona kalem ile istenen figürü çizmek ve makas ile kesmek. Bugün size bahsedeceğimiz karton ev yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Küçük çocuğunuz varsa onunla bu eğlenceli çalışmayı yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kartondan Kolay Ev Yapımı

Kartondan ev yapmakdenince aklımıza birçok farklı çalışma gelmektedir. Karton kutular çeşitli malzemelerle kaplandıktan sonra bunlara çatı, pencere ve kapı yapılarak çok güzel bir ev yapmak mümkündür. Fakat küçük çocuklar bu tür çalışmaları yaparken zorlanabilirler. Bu nedenle biz sizlerle karton ev yapabileceğiniz en kolay çalışmalardan birisini paylaşmak istiyoruz. Önerimiz hoşunuza gittiyse aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Kartondan Kolay Ev Yapımı
Kartondan Kolay Ev Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Boş bir karton kutu
  • Makas
  • Siyah keçeli kalem
  • İnce bir ip

Karton Ev Nasıl Yapılır?

Karton ev yapmak için özel olarak karton almanıza gerek yok. Evdeki boş bir karton kutuyu uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken karton kutudan düz bir parça kesmek ve sonrasında aşağıdaki adımları uygulamak.

  • Kartonun üzerine keçeli kalem ile istediğiniz boyutta bir ev çizin.
  • Çizdiğiniz evi makas ile kesin.
  • Sonraki aşamada keçeli kalem ile evin kapı ve pencerelerini çizin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra karton ev yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına bir delik açıp, ince bir ip geçirerek isyediğiniz yere asabilirsiniz.

Karton evin daha güzel görünmesini istiyorsanız bunu dilediğiniz bir renkte boyayabilirsiniz. El işi kağıdı ya da evadan tuğla şeklinde küçük parçalar kesip bunları evin üzerine yaptırabilirsiniz. Kapı ve pencereleri keçeli kalem ile çizmek yerine bunları farklı renkte karton ya da eva ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde güzel bir karton ev yaparak bunu çocuğunuzun odasında dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte bu keyifli çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız karton ev resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Karton ev yapımı hakkında başka bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız karton ev yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton Ev Resimli Anlatım
Karton Ev Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial