Kartondan Kalp Yapboz Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Parçaların birleştirilmesi ile oluşan yapboz küçük çocukların ilgisini çekmektedir. Çocuğunuz çok parçalı yapbozları yapamayacak kadar küçükse onun için minik bir yapboz hazırlayabilirsiniz. Birlikte yapacağınız yapboz ile oynamak çocuğunuzun  hoşuna gidecektir. Yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak üç parçadan oluşan sevimli bir yapboz tasarlayabilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse kartondan kalp yapboz yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kartondan Kalp Yapboz Yapımı

Evde yapboz hazırlamak için fon kartonu kullanabilirsiniz. Bu kartonun üzerine çocuğunuzun hoşuna gidecek figürler çizerek bunları parçalara ayırabilirsiniz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak farklı renk ve şekilde birçok yapboz tasarlayabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan kartonlar varsa bunları yapboz yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kartondan kalp kullandık. İsterseniz bunun yerine çiçek, yıldız ya da geometrik şekillerde kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Kalem
  • Makas
  • Silgi

Kalp Yapboz Nasıl Yapılır?

Karton ve diğer malzemeler hazır ise kalp yapboz hazırlamak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kartonun üzerine istediğiniz boyutta bir kalp çizin.
  • Sonrasında çizdiğiniz kalbi çizgilerle üç şeride ayırın. Ortadaki şeridi resimde gördüğünüz gibi çizin.
Kalp Yapboz Yapımı Resimli Anlatım
Kalp Yapboz Yapımı Resimli Anlatım
  • Makas ile çizgilerin üzerinden geçerek kesin.
  • Kalem izlerini silgi ile silerek temizleyebilirsiniz.

Bu şekilde tüm parçaları hazırladığınızda kartondan kalp yapboz yapımı tamamlanmış oluyor. Parçaları düz bir zemin üzerine karışık olarak sıralayıp çocuğunuzdan kalp oluşturmasını isteyebilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında karton yerine eva da kullanabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak farklı renk ve şekillerde yapbozlar hazırlayıp bunları karışık olarak sıralayarak oyunu daha zevkli hale getirebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Farklı bir yapboz tasarımı incelemek isterseniz, eva ile yapboz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial