Kartondan Gökkuşağı Yıldız Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çoğumuzun evinde boş karton kutu bulunmaktadır. Bu karton kutuları atmak yerine size anlatacağımız yöntemi uygulayarak dekoratif süs yapabilirsiniz. Gökkuşağı renklerindeki yıldızı dekoratif süs, anahtarlık ya da fermuar süsü yapmak için kullanabilirsiniz. Kapı süsü yapımında da bu yıldızlar işinize yarayabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, kartondan gökkuşağı yıldız yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapımını yazımızda bulabilirsiniz.

Kartondan Gökkuşağı Yıldız Yapımı

Yıldız figürü dekoratif ürün yapımında sıkça kullanılmaktadır. Biz de yapacağımız çalışmada bu figürü tercih ettik. Evde ayakkabı kutusu ya da buna benzer karton bir kutu varsa bununla gökkuşağı renklerinde kartondan yıldız yapabilirsiniz. Yıldızı anahtarlık ya da fermuar süsü gibi aksesuar yapmak için kullanacaksanız küçük boyutta olmalıdır. Büyük bir gökkuşağı yıldız yaparak bununla duvar süsü veya kapı süsü tasarlayabilirsiniz. İsterseniz orta boy bir yıldız yapıp bunun ortasına resim yapıştırarak çerçeve olarak kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton kutu
  • Kalem
  • Makas
  • Renkli kalemler

Gökkuşağı Yıldız Nasıl Yapılır?

Karton kutu ve renkli kalemler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede gökkuşağı yıldız yapabilirsiniz.

  • İlk olarak karton kutudan düz bir parça kesin ve bunun üzerine istediğiniz boyutta yıldız çizin.
  • Kenarlardan makas ile fazlalıkları kesin.
  • Bu şekilde karton ile kalp yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
Gökkuşağı Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
Gökkuşağı Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
  • Kartonun üst katını kenardan çekerek çıkarın. Bu aşamada araya sivri bir cisim sokarak katı daha rahat ayırabilirsiniz.
  • Anlattığımız şekilde ilk katı çıkardığınızda yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi üzeri tırtıklı bir yıldız ortaya çıkacak.
  • Daha sonra yıldızın üzerini kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, lacivert ve mor renklerde boyayın.

Tüm bu aşamalardan sonra kartondan gökkuşağı yıldız yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz bunun üst kısmına sivri bir cisim ile delik açarak anahtarlık ya da fermuar süsü olarak kullanabilirsiniz. Bu rengarenk yıldızı çöp şiş çubuğuna takarak ya da bir zemine yapıştırarak dekoratif süs olarak da değerlendirebilirsiniz. İsterseniz yıldızı daha küçük boyutta hazırlayıp arkasına küçük bir çatal iğne yapıştırıp rozet yapabilirsiniz. İsterseniz yıldızı tek renk olarak da boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Aynı yöntem ile kalp yapmak isterseniz, kartondan anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial