Kartondan Dekoratif Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle boş karton kutuları değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde atılmayı bekleyen karton kutu bulunmaktadır. Bu karton kutuları atmak yerine zevkinize uygun dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bu konuda size ilham vermek için yazımızda karton ile dekoratif mumluk yapımı hakkında bilgi veriyoruz. Küçük ve şık bir mumluğa ihtiyacınız varsa uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kartondan Dekoratif Mumluk Yapımı

Evde kolay mumluk yapımı için pet şişe, cam kavanoz, cd, karton, teneke kutu gibi birçok farklı malzeme kullanılabilir. Evinizin salon ya da oturma odasında kullanacağınız fazla yer kaplamayacak bir mumluk tasarlamak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Karton bir kutudan istediğiniz boyutta daire şeklinde parça kesip bunun üzerine elinizdeki kumaş, eva, keçe ya da kağıt gibi malzemeler ile kaplama yaparak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu şekilde hem karton kutuyu hem de elinizdeki başka malzemeleri değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Tealight mum için bu tarz küçük bir mumluk oldukça idealdir. Mumluk kullanılmadığı zaman da dekoratif süs işlevi görecektir.

Dekoratif Mumluk
Dekoratif Mumluk

Gerekli Malzemeler

  •  Karton kutu
  • Kalem
  • Makas
  • Arkası yapışkanlı simli eva
  • Kağıt deleceği

Uygulamanın yapımında yapışkanlı eva kullanmayacaksanız evayı kartona yapıştırmak için silikon tabancası kullanabilirsiniz.

Kartondan Dekoratif Mumluk Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında simli, düz ya da desenli eva kullanabilirsiniz. Elinizde karton yoksa zemin olarak cd de kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise kartondan mumluk yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak karton kutudan düz bir parçayı makas yardımı ile kesin.
  • Karton üzerine istediğiniz boyutta bir daire çizin ve bunu makas ile keserek çıkarın.
  • Hazırladığınız bu daire şeklindeki kartonun üzerini eva ile kaplayın.
  • Evadan ince bir şerit keserek bunu kartonun kenarına yapıştırabilirsiniz.
  • Bu şekilde mumluk yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz eva ile bir şerit yaparak bunu mumluğun kenarına yapıştırarak sap da yapabilirsiniz.

Yaptığınız mumluğu süslemek için kağıt deleceği ile evadan küçük daireler yapıp bunları mumluğun üzerine çiçek şeklinde yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kartondan mumluk yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Karton ile daha farklı bir mumluk yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan mumluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial