Kartondan Bebek Yatağı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Kartondan bebek yatağı yapımı çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Bu keyifli çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak, onun hayal gücünün ve el becerisinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Kız çocukları bebeklerine salıncak ve yatak yaparak onları uyutmayı çok severler. Bazen bir yastık bazen de bir kumaş parçası bebek yatağı olarak kullanılır. Bu yazımızda sizlere anlatacağımız kartondan bebek yatağı yapımı sayesinde çocuğunuzun bebeğini yatırması için güzel bir yatak yapabilirsiniz. Bu çok kolay yapabileceğiniz çalışma sayesinde evde keyifli vakit geçirirken, çocuğuzun çok beğenerek bebeğini yatıracağı bir yatak yapabilirsiniz.

Kartondan Bebek Yatağı Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Kalın bir karton
  • Falçata

Bebek yatağı yapımı için imkanınız varsa büyük ve kalın kolilerden temin etmeye çalışın. Ne kadar büyük koli olursa yatak da o kadar büyük ve güzel olacaktır. Bunun dışında yatağı boyamak isterseniz istediğiniz renkte boyalar kullanabilirsiniz.

Kartondan Bebek Yatağı Nasıl Yapılır?

  • Yatağın içini oluşturmak için kartondan dikdörtgen biçiminde büyük bir parça kesin.
  • Başlık yapmak için de uygun boyutta bir parça kesin.
  • Ayaklı yatak yapmak için 4 tane aynı boyutta parça çıkarın.
  • Sonrasında falçata yardımı ile büyük kartonun ayak takılacak yerlerine eşit büyüklükte çizgi çekerek buraları biraz açtırın.
  • Ayakları bu boşluklara geçirerek sabitleyin.
  • Yatak başlığı için de düz kartona çizgi çekerek yer açın.
  • Son olarak başlığı da yerine yerleştirerek sabitleyin.

Kartondan bebek yatağı hazır, dilerseniz böyle kullanabilir ya da boyalarla süsleyerek daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Yatağı yaptıktan sonra içine kumaştan küçük bir yastık ve yorgan yaparak, oyuncak yatağı gerçek bir yatağa benzetebilirsiniz. Kartondan bebek yatağı nasıl yapılır? sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Yatağı yaptıktan sonra bunu süslemek ve güzelleştirmek sizin elinizdeki malzemelere ve hayal gücünüze bağlı.

Hiç masraf yapmadan çocuğunuzun çok seveceği bir oyuncak yapmak istiyorsanız bu keyifli kendin yap çalışmasını yapabilirsiniz. Konuyu daha iyi anlatabilmek için aşağıda kartondan bebek yatağı yapımı resimli anlatım bulunmaktadır. Bunu inceleyerek siz de çok kolay bir şekilde çocuğunuzun bebeğini yatırması için sevimli bir yatak yapabilirsiniz.

Kartondan Bebek Yatağı Yapımı
Kartondan Bebek Yatağı Yapımı
bebek yatağı yapımı
bebek yatağı yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial