Kartondan Baykuşlu Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kartondan baykuşlu duvar süsü yapımı keyifli bir kendin yap çalışması yapmak isteyenlerin dikkatini çekebilir. Baykuş figürü dekoratif ürün yapımında sıkça kullanılmaktadır. Keçe, eva kağıdı, karton gibi farklı malzemelerden çok güzel baykuşlu süsler yapılmaktadır. Biz de bugün sizlerle biten tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirebileceğiniz güzel bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Evde karton ile baykuşlu duvar süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kartondan Baykuşlu Duvar Süsü Yapımı

Kartondan baykuşlu süs yapmak için kullanabileceğiniz en ideal malzeme tuvalet kağıdı rulosudur. Bu şekilde ekstra masrafa girmeden biten tuvalet kağıdı rulolarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz malzemeleri temin ettikten sonra uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 10 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Ahşap mandal

Yapacağınız duvar süsünü boyamak isterseniz dilediğiniz renk bir akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz.

Kartondan Nasıl Baykuşlu Duvar Süsü Yapılır?

Baykuşlu süs yapmak için tuvalet kağıdı rulolarını tasarıma uygun olarak şekillendirmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamalısınız.

 • İlk olarak rulolardan 2 tanesini makas ile 1 parmak genişliğinde şeritler halinde kesin. Bu parçalar baykuş yapımında kullanılacak.
 • Geri kalan tuvalet kağıdı rulolarını elinizle bastırarak yassılaştırdıktan sonra 1 parmak kalınlığında şeritler halinde kesin. Bunlar da çiçek ve çerçeve için kullanılacak.
 • Tüm parçalar hazırsa süsü yapmaya geçebilirsiniz.
 • İlk önce kestiğiniz tuvalet kağıdı rulolarından birisini makas ile ortadan ikiye kesin. Bunları tekrar yuvarlak olacak şekilde yapıştırın. Bu parçalar baykuşun gözleri olacak.
 • Bir başka yuvarlak ruloyu da yukarı tarafından iki çıkıntı oluşturacak şekilde katlayın.
 • Yuvarlak parçalardan birisini makas ile kesin ve bunun her iki tarafına göz olarak yaptığınız parçaları yapıştırın. Kenarında çıkıntılar olan parçayı da gözlerin üzerine yapıştırın. Yaparak şeklindeki şeritlerin iki tanesini de baykuşun gövdesi olan büyük yuvarlak parçanın iç taraflarına yapıştırarak kanatları yapın.
 • Baykuşu yaptıktan sonra yaprak şeklindeki şeritlerden 5 tanesini birbirine yapıştırarak çiçek yapın. Yapışkanların iyice tutması için ek yerlerine mandal tutturun ve bir süre bu şekilde bekletin. Eğer bu konuda zorlanırsanız tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz. 3 tane çiçek yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Bu aşamada tuvalet kağıdı rulosundan kestiğiniz şeritleri birbirine yapıştırarak kafes şeklinde bir çerçeve oluşturun. Bu çerçevenin aralarına da çiçekleri ekleyin. Yapacağınız çerçeve baykuşu içine alacak büyüklükte olmalı.
 • Son olarak baykuşu da çerçevenin içine yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

İsterseniz yaptığınız duvar süsünü dilediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. İsterseniz aynı uygulamayı bir karton üzerine yaparak bunu pano olarak da kullanabilirsiniz. Kartondan baykuşlu süs yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

Kartondan Baykuşlu Duvar Süsü Yapımı
Kartondan Baykuşlu Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial