Karton Tabaktan Kurabiyelik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton tabaktan kurabiyelik yapımı evde denemekten keyif alacağınız çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Porselen, cam ya da plastik malzemelerden üretilmiş olan kurabiyelikler şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Siz de şık sunumlar yapmak için böyle bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bazı kendin yap çalışmaları sayesinde günümüzde evde cam ya da porselen kurabiyelik yapmak mümkün. Biz bu yazımızda sizlerle karton tabak ve bardak kullanarak yapabileceğiniz çok kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Evde karton kurabiyelik yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesi ve uygulamanın detayları aşağıda verilmiştir.

Karton Tabaktan Kurabiyelik Yapımı

Evde kartondan kurabiyelik yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir uygulama gibi görünebilir. Oysa ki uygun bir yapıştırıcı, birbiri ile uyumlu tabak ve bardaklar kullanıldığı zaman çalışma kolay bir şekilde yapılabilir. Evde doğum günü ya da başka bir kutlama yapacağınız zaman şık kurabiyelikler kullanarak misafirlerinize güzel bir sunum yapmak isterseniz karton tabak ile kurabiyelik yapmayı deneyebilirsiniz. Şık bir tasarım yapmak için desenli kartın tabakları tercih edebilirsiniz.

Karton Tabaktan Kurabiyelik
Karton Tabaktan Kurabiyelik

Gerekli Malzemeler

  • 3 tane karton tabak
  • 2 tane karton bardak
  • Silikon tabancası

Karton Tabaktan Kurabiyelik Nasıl Yapılır?

Karton tabak ve bardaklar hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir kurabiyelik yapabilirsiniz.

  • Yapacağınız kurabiyeliğin sağlam olması için bardakları karton tabaklara doğru bir şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Karton bardakları tabakların tam ortasına ve alt kısımları yukarı bakacak şekilde yerleştirmelisiniz.
  • İlk olarak tabaklardan birisini düz bir zemine iç tarafı yukarıda olacak şekilde yerleştirin.
  • Karton bardaklardan birisinin ağız kısmına silikon tabancası yardımı ile yapıştırıcı dürün ve bu bardağı karton tabağın ortasına hafifçe bastırarak yapıştırın.
  • Sonrasında tabağa yapıştırdığınız karton bardağın alt kısmına yapıştırıcı sürün ve 2. tabağı da bunun üzerine dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • 2. bardağı da ilki gibi yerleştirerek yapıştırdıktan sonra son tabağı da kurabiyeliğin 3. katı olarak yerine yerleştirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra karton tabaktan kurabiyelik yapımı tamamlanmış oluyor. İçine kurabiye, bisküvi ya da şeker koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız bu uygulama sayesinde evde 3 katlı kurabiyelik yapabilirsiniz. Çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda karton tabaktan kurabiyelik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız cam tabaklardan kurabiyelik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial