Karton Tabaktan Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Duvar süsü salon ve oturma odası dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Evinizin dekorunda bir değişiklik yapmak isterseniz dışarıdan duvar süsü almak yerine evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken üzerinde resim bulunan bir kağıt temin etmek. Bu isteğe bağlı olarak bir manzara ya da çiçek resmi de olabilir. Tasarımı size ait bir dekoratif süs kullanmak isterseniz, karton tabaktan duvar süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karton Tabaktan Duvar Süsü Yapımı

Evde duvar süsü yapmak için genelde kağıt ve karton gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu konuda size fikir verebilmek için karton tabak ve kağıt ile duvar süsü yapabileceğiniz bir çalışma paylaşıyoruz. Anlatacağımız kolay yöntem sayesinde kısa sürede tekli, çiftli veya üçlü duvar süsü yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada üzerinde manzara resmi bulunan takvim yaprağı kullanılmış. Elinizde böyle bir takvim varsa siz de üzerindeki resimleri kullanabilirsiniz. Karton tabaktan yapacağınız duvar süsünü manzara resmi yerine kendiniz ve sevdiklerinizin resimleri ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • 3 tane karton tabak
 • 3 tane manzara resmi
 • Kalem
 • Makas
 • Tutkal
 • Çift taraflı bant

Duvarınızda çivi yoksa kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden çift taraflı bant temin edebilirsiniz. İki tarafı da yapışkanlı olan bu bandı kağıt tabakların arkasına yapıştırarak duvar süslerini kolaylıkla duvara tutturabilirsiniz.

Duvar Süsü Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise duvar süsünü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak karton tabakları manzara resimlerinin üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
 • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
 • Bu şekilde istediğiniz sayıda daire şeklinde resim hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
Karton Tabaktan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Karton Tabaktan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
 • Tutkalı rahat sürmek için bir kabın içine biraz boşaltın ve fırça yardımı ile karton tabakların etrafına tutkal sürün.
 • Kesmiş olduğunuz manzara resimlerini karton tabakların üzerine yapıştırın.
 • Bu şekilde üzerinde manzara resmi bulunan tabaklar yaptıktan sonra bunların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak duvara asabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde duvar süsü yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaştık. Siz de üzerinde manzara ya da başka resimler bulunan kağıtlar kullanarak güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Kolay gelsin. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda salon için kolay duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Çocuk odası için sevimli bir dekoratif süs yapmak isterseniz, eski tişörtten balon duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial