Karton Tabak ve Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı

Karton Tabak ve Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton tabak ve plastik kapaklarla kapı süsü yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm projesi olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Kapı süsü en çok kullanılan dekoratif ürünler arasındadır. Evde kapı süsü yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Biz bugün sizlere karton tabak ve plastik kapaklarla kapı süsü yapabileceğiniz çok kolay uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Evde biriktirdiğiniz plastik kapaklar varsa bunlarla güzel bir dekoratif süs yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karton Tabak ve Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı

Evde karton tabaktan kapı süsü yapmak oldukça kolaydır. Bildiğiniz gibi kapı süsü tasarımlarında zemin olarak yuvarlak bir halka kullanılmaktadır. Köpük, ahşap ya da metal olan bu halkaların benzerini evde karton ile de yapabilirsiniz. Bunun en kolay yöntemi ise karton tabak kullanmaktır. Karton tabağın ortasını çıkararak uygulamayı yapacağınız halkayı kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Hakla hazır olduktan sonra bunun üzerine istediğiniz şekilde süsleme yaparak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Biz bunun için plastik kapak kullandık. Siz de bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isterseniz aşağıdaki listede bulunan malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Karton Tabak ve Plastik Kapaklarla Kapı Süsü
Karton Tabak ve Plastik Kapaklarla Kapı Süsü

Gerekli Malzemeler

  • 12 tane plastik kapak
  • 1 tane karton tabak
  • Falçata
  • Makas
  • Çiçeklerin ortası için eva ya da küçük parlak taşlar
  • Silikon tabancası

Karton Tabak ve Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Karton tabak ve plastik kapaklar hazır ise bunlarla güzel bir kapı süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak karton tabağın ortasını kesip çıkararak zemin için gerekli olan halkayı oluşturun.
  • Plastik kapakların yazılı olan tarafı zemine yapıştırılacağı için bunların üzerinde bulunan yazıları çıkarmanıza gerek yoktur. İsterseniz biraz pamuk ve aseton kullanarak yazıları çıkarabilirsiniz.
  • Kapaklarla çiçek yapmak için bunların iç tarafında bulunan çizgilerin üzerinden falçata ile geçerek kesikler yapın. Sonrasında bu kesikleri dışa doğru açtırarak çiçeği kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Bu şekilde 12 tane çiçek yaptıktan sonra bunların ortasına eva ile küçük yuvarlak parçalar yapın ve bunları yerlerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra kapı süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu ince bir kurdele ya da ip yardımı ile kapıya asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda karton tabak ve plastik kapaklarla kapı süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Buna benzer uygulamalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız mandal ile kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial