Karton Tabak Süslemesi Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Karton tabak süslemesi nasıl yapılır başlığı altında sizlerle evde çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz örnek kendin yap çalışmaları paylaşıyoruz. Evinizin salon ya da oturma odasında kullanmak için güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz bahsedeceğimiz çalışmalar bu konuda işinize yarayabilir. Evinizde tasarımı size ait olan dekoratif ürün kullanmak istiyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız karton tabak süslemesi yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Karton Tabak Süslemesi Nasıl Yapılır?

Evde karton tabak süslemesi yapmak için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Örneğin karton tabakların içini istediğiniz renklerde boyayabilir ya da desen yapabilirsiniz. Elinizde güzel manzara resimleri varsa bunları karton tabağa uygun boyutta kesip içine yapıştırabilirsiniz. Bu tabakların içine sim ile çok güzel süslemeler de yapabilirsiniz. Bunların dışında bizim yaptığımız gibi karton tabakların içine pul, eva ve plastik kapaklarla zevkinize uygun süslemeler yapabilirsiniz. Bu tür uygulamalar sayesinde elinizde başka çalışmalardan kalan boncuk, pul, eva ve küçük parlak taşları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Karton Tabak Süslemesi
Karton Tabak Süslemesi

Karton Tabaktan Dekoratif Süs Yapımı

Evde karton tabaktan dekoratif süs yapmak için süsleme yapımında kullanılan pullardan faydalanabilirsiniz. Böyle bir uygulama yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane karton tabak, pul ve yapıştırıcı. Pulları karton tabağın içine dağınık bir şekilde yapıştırarak aşağıdaki gibi hoş bir dekoratif tabak tasarlayabilirsiniz.

Karton Tabak Süslemesi-1
Karton Tabak Süslemesi-1

Daha şık bir tasarıma imza atmak isterseniz pulları karton tabağın içine belirli bir desen oluşturacak şekilde yapıştırabilirsiniz. Tabağın içine kurşun kalem ile çiçek, kalp ya da başka bir figür çizdikten sonra çizgilerin üzerine pulları yapıştırabilirsiniz.

Karton Tabak Süslemesi-2
Karton Tabak Süslemesi-2

Rengarenk bir dekoratif tabak tasarlamak isterseniz farklı renkte evaları makas ile küçük olarak kesin. Daha sonra tabağın içine yapıştırıcı sürerek küçük eva parçalarını yapıştırın. Bu uygulama sayesinde elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa onları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Karton Tabak Süslemesi-3
Karton Tabak Süslemesi-3

Bu şekilde bir süsleme çok sade olur diyorsanız karton tabağın içini küçük eva parçaları ile süsledikten sonra aralara birkaç tane yapay çiçek de koyabilirsiniz. Hatta bu çiçekleri bizim yaptığımız gibi plastik şişe kapağı kullanarak da yapabilirsiniz. Bu uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında detaylı fikir sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağından çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton Tabak Süslemesi-4
Karton Tabak Süslemesi-4

Siz de evde kolay karton tabak süslemesi yapmak isterseniz bu yazımızda paylaştığımız örnek çalışmalardan istediğinizi deneyebilirsiniz. Karton tabak ile yaptığınız dekoratif kaseleri masa ya da sehpanın üzerine koyabileceğiniz gibi isterseniz bunların üst tarafına delik açıp ince bir kurdele ya da ip geçirerek duvara da asabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Kolay gelsin. Karton tabak ile şık bir dekor ürünü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıt tabak ve simli eva ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial