Karton Kutudan Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle karton kutudan yıldızlı duvar süsü yapımı başlığı altında evde zorlanmadan uygulayabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Parlak dekoratif süsler şık görünümü ile dikkat çekerek evinizin dekorunu daha şık bir hale getirebilir. Sizin de böyle bir dekoratif süse ihtiyacınız varsa evde kendiniz de yapabilirsiniz. Evinizin duvarını parlak ay ve yıldızlarla süslemek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karton Kutudan Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı

Salon ve oturma odasının dekorunda yıldız şeklindeki süslemeler sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle cips paketi ile yıldızlı duvar süsü yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Karton bir kutu ve cips paketi kullanarak güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz.

Karton Kutudan Yıldızlı Duvar Süsü
Karton Kutudan Yıldızlı Duvar Süsü

Cips paketlerinin iç kısımları parlak olduğu için bunları kaplama yapmak için kullanabilirsiniz. Karton kutuyu açıp düz bir hale getirdikten sonra bunun üzerine istediğiniz boyutta ay ve yıldızlar çizip bunları makas ile kesin. Daha sonra cips paketinin parlak tarafı ile ay ve yıldızlara kaplama yaparak kısa sürede harika bir duvar süsü yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki listede vereceğimiz malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Cips paketi
  • Karton
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında yapacağınız dekoratif süsleri duvara sabitlemek için çift taraflı bant kullanabilirsiniz.

Karton Kutudan Yıldızlı Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde cips paketini makas yardımı ile keserek düz bir parça haline getirin. Paketin iç tarafını güzelce silerek temizleyin. Daha sonra bir kartona yapmak istediğiniz ay ve yıldız süslerine uygun boyutta kalıp hazırlayın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından yıldızlı duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Karton kutuyu düz bir şekilde açtıktan sonra bunun üzerine 1 tane ay ve birkaç tane de yıldız çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin.
  • Sonraki aşamada cips paketinden kestiğiniz parçaları hazırladığınız ay ve yıldızların üzerine parlak yerleri üste gelecek şekilde yapıştırın. Fazlalıkları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra cips paketinden yıldızlı duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak süsleri duvara yapıştırabilirsiniz. İsterseniz bunları ip ile birbirine tutturarak sarkaç süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu keyifli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda karton kutudan yıldızlı duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çocuk odası için sevimli bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ilaç kutusu ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial