Karton Kutudan Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton kutudan yaprak kitap ayracı yapımı evdeki boş karton kutuları değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm uygulamasıdır. İp ile yapılan dekoratif yaprakların benzerini kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanarak da yapabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız kartondan kitap ayracı yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir kitap ayracı yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve yapım aşamasının videolu anlatımı aşağıda verilmiştir.

Karton Kutudan Yaprak Kitap Ayracı Yapımı

Evde karton kitap ayracı yapmak için boş ayakkabı kutuları kullanılabilir. Bu kalın kartonları istediğiniz şekilde keserek zevkinize uygun çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Çiçek, kalp ya da yıldız şeklinde yapraklara tutturulan ayraçlar yapabileceğiniz gibi isterseniz cetvel şeklinde uzun ayraçlar da tasarlayabilirsiniz. Farklı tasarımlardan hoşlanıyorsanız size anlatacağımız yöntemi uygulayarak yaprak şeklinde karton kitap ayracı yapabilirsiniz. Bu şekilde boş karton kutuları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton kutu
  • Makas
  • Kalem
  • İstediğiniz boyutta yaprak kalıbı
  • Bir parça ip

Karton Kutudan Yaprak Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise yaprak kitap ayracı yapımı için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir. Kalıp çıkarmak için şablona ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız yaprak şablonları yazımıza göz atabilirsiniz.

  • İlk olarak kalıbı kartonun üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın.
  • Makas ile çizgilerin üzerinden dikkatli bir şekilde keserek yaprağı çıkarın.
  • Son olarak yaprağın sap kısmına sivri bir nesne yardımı ile delik açın. Buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde evde yaprak şeklinde çok güzel kitap ayracı yapabilirsiniz. İsterseniz yaprağın üzerini boyayarak ya da farklı süslemeler yaparak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Karton yerine eva ile bu kitap ayracını yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile yaprak kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda karton kutudan yaprak kitap ayracı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial