Karton Kutudan Kitap Ayracı Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Kitap okumayı seviyor ve kendi kitap ayracınızı yapmak istiyorsanız bunun için fazla masraf yapmaya gerek yok. Evde bulunan boş bir karton kutu ile zevkinize uygun bir tasarım yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda karton kutudan kitap ayracı modelleri paylaşıyoruz. Örnek çalışmalardan ilham alarak siz de evde kendi özel tasarımızı oluşturabilirsiniz.

Karton Kutudan Kitap Ayracı Modelleri

Karton kutunun alt kısmını açıp yanlardan keserek düz bir parça haline getirerek bunu ayraç yapımında kullanabilirsiniz. Bu düz karton parçasını cetvel şeklinde kesebileceğiniz gibi isterseniz yaprak, kalp veya başka şekillerde de kesmeniz mümkün. Biraz hayal gücü ve el becerisi ile birbirinden güzel modeller oluşturabilirsiniz.

Yaprak kitap ayracı

Kartonun üzerine kurşun kalem ile resimde gördüğünüz şekilde bir yaprak çizin. Kenarlardan makas ile keserek fazlalıkları alın. Yaprağın üst kısmına kağıt deleceği veya sivri bir cisim ile delik açın. Buradan ip veya ince bir kurdele geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Tasarımı kişiselleştirmek isterseniz ayracın üzerine isim yazabilirsiniz. Yazı yazmak yerine minik desenlerle süsleme yapmak da iyi bir fikir olabilir.

Karton Kutudan Kitap Ayracı Yapımı

Rengarenk bir tasarım

Renkli kişiliğinizi tasarımınıza yansıtmak isterseniz önce kartondan istediğiniz boyutta parça kesin. Bunun kenarlarını makas ile desenli bir şekilde keserek farklı bir görünüm elde edilebilir. Tek parça halindeki bu kartonun katlarını ayırarak resimde gördüğünüz gibi iki tane kitap ayracı elde edebilirsiniz. Renkli kalemlerle son dokunuşları yaptığınızda sonuç sizi memnun edecektir.

Kolay Kitap Ayracı Yapımı

Harflerle süsleme yapın

Evde kitap ayracı yapımı için ekstra malzeme almaya gerek yoktur. Hazırladığınız ayracın üzerine gazete veya dergilerden keseceğiniz harfleri yapıştırarak şık bir etki oluşturabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, karton kutudan kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton Kutudan Kitap Ayracı Yapımı

Sticker ile süsleme

Elinizde bulunan stickerları yaptığınız ayracı süslemek için kullanabilirsiniz. Ayracın üst kısmına açacağınız delikten kurdele veya ip geçirerek basit ve şık bir tasarım tercih edebilirsiniz.

Karton Kitap Ayracı Yapımı
Karton Kitap Ayracı Yapımı

Artık kağıtları değerlendirin

Elinizde artık kağıt parçaları varsa bunlarla yapacağınız kalpleri  yapacağınız ayracın üzerine yapıştırın. Bu şekilde resimdeki gibi kalpli kitap ayracı yapabilirsiniz. İsterseniz kalp yerine çiçek veya yıldız gibi başka şekillerde tercih edebilirsiniz.

Kartondan Kitap Ayracı Yapımı

Bu yazımızda sizlerle evde karton kutudan kitap ayracı yapımı için ilham alabileceğiniz modeller paylaştık. Siz de bu örneklerden faydalanarak kendiniz veya sevdikleriniz için güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz. Benzer bir tasarımı başka bir malzeme ile yapmak isterseniz, eva ile kitap ayracı yapımı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial