Karton Kutudan Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle karton kutudan çiçek yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çiçekli pano ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır. Biz de sizlerle kartondan dekoratif çiçek yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evinizin salonunda veya oturma odasında kullanmak için yeni bir dekoratif süse ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine kendiniz de yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karton Kutudan Çiçek Yapımı

Evde kartondan dekoratif çiçek yapmak için boş karton kutuları kullanabilirsiniz. Karton bir kutuyu açıp düz bir hale getirdikten sonra bununla güzel bir çiçek yapabilirsiniz. Çiçeği tek parça olarak yapabileceğiniz gibi isterseniz paylaştığımız örnek çalışmadaki gibi parçalar halinde de yapabilirsiniz. Her iki şekilde de ortaya güzel bir çiçek çıkacaktır.

Karton Kutudan Çiçek
Karton Kutudan Çiçek

Şık bir tasarım olması için karton kutu çiçek parçaları şeklinde kesildikten sonra bunun ilk katı çıkarılmaktadır. Bu şekilde alttaki tırtıklı tabaka ortaya çıkarak şık bir görünüm oluşturmaktadır. Bu tırtıklı çiçek parçalarını kare ya da dikdörtgen olarak kestiğiniz kartonun üzerine yapıştırarak istediğiniz boyutta dekoratif süs yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton kutu
  • Makas
  • Kalem
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında çiçeği yapıştırmak için istediğiniz renkte fon kartonu kullanabilirsiniz. Renkli bir çiçek yapmak isterseniz guaj boya ya da akrilik boya ile renklendirebilirsiniz.

Karton Kutudan Çiçek Nasıl Yapılır?

Karton kutu ve diğer malzemeler hazır ise dekoratif çiçek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak fon kartonundan istediğiniz boyutta kare ya da dikdörtgen bir parça hazırlayın.
  • Karton kutuyu açarak düz bir hale getirin.
  • Kalem ile kartonun üzerine aynı boyutta 4 tane kalp ve 3 tane yaprak çizin. Bir de küçük bir daire çizin.
  • Daha sonra bunları makas ile kesin. Kartondan ince, uzun bir şerit kesin.
  • Bu şekilde çiçeğin parçalarını tamamladıktan sonra makasın ucu ya da başka bir sivri nesne yardımı ile kartonun ilk katını kaldırın.
  • Tüm parçalara aynı işlemi uyguladıktan sonra bunları fon kartonun üzerine yapıştırabilirsiniz.

Bu kolay yöntemi uygulayarak evde güzel bir pano yaparak evinizi daha şık bir hale getirebilirsiniz. Bu kolay uygulamayı evde denemek isteyenler için aşağıda kartondan çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız meyve suyu kutusundan çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton Kutudan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Karton Kutudan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial