Karton ile Üç Boyutlu Top Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton ile üç boyutlu top süs yapımı ile siz de evde kolay yılbaşı süsü tasarlayabilirsiniz. Yılbaşını evde kutlayacaksanız top süs kullanarak evinizin dekorunu bu özel güne hazırlayabilirsiniz. Bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız kolay kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. Üç boyutlu top süs yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karton ile Üç Boyutlu Top Süs Yapımı

Evde üç boyutlu top süs yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken 2 tane yuvarlak parça hazırlamak ve bunları birbirine geçirmek. Bu şekilde istesiğiniz büyüklükte çok güzel top süsler yapabilirsiniz. Yapacağınız süsün güzel olması için karton kullanmayı terecih edebilirsiniz. Evde karton kutu varsa bunu yılbaşı süsü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Yaptığınız süsü boya ile renklendirebilir ya da üzerine renkli kağıt veya eva parçaları yapıştırabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe listede verdiğimiz malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Karton ile Üç Boyutlu Top Süs Yapımı-1
Karton ile Üç Boyutlu Top Süs Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Karton
  • Kavanoz kapağı
  • Kalem
  • Makas
  • Top süsü süslemek için boya ya da başka süsleme malzemeleri kullanabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada top süs yapmak için karton bir kutu kullanılmış. Parlak süslemeler ise alüminyum folyo ile yapılmış.

Karton ile Üç Boyutlu Top Süs Nasıl Yapılır?

Evde boş karton kutu varsa uygulama öncesinde bunu açarak düz bir parça haline getirin. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kartonun üzerine kavanoz kapağını yerleştirerek kalem ile etrafından geçip bir yuvarlak çizin ve bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde 2 tane aynı boyutta yuvarlak parça hazırladıktan sonra bunların alt kısmından yarısına kadar makas yardımı ile kesik yapın.
  • Bu aşamada parçaları guaj boya ya da sprey boya ile renklendirebilir ya da üzerlerine farklı süslemeler yapabilirsiniz. Bu örnek çalışmada alüminyum folyodan makas ile küçük parçalar kesilerek süsleme için kullanılmış.
  • Son olarak yuvarlak parçaları kesik yaptığınız yerlerden birbirine geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra üç boyutlu top süs yapımı tamamdır. İnce bir kurdele ya da ip yardımı ile bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz büyüklükte üç boyutlu süslemeler tasarlabilirsiniz. Evde kolay yılbaşı süsü yapmak isteyenler için aşağıda karton ile üç boyutlu top süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Renkli kağıtla kullanarak top süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıttan top süs yapımı resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

Karton ile Üç Boyutlu Top Süs Yapımı Resimli Anlatım
Karton ile Üç Boyutlu Top Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial