Karton ile Çam Ağacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton ile çam ağacı yapımı okul öncesi çocukların zorlanmadan yapabilecekleri bir el işi çalışmasıdır. Kışın simgelerinden olan çam ağacı okul öncesi etkinliklerde sıkça yer almaktadır. Biz de bugün sizlerle çocukların karton ile çam ağacı yapabileceği kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde atılmayı bekleten karton kutular varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve çam ağacı yapımının resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karton ile Çam Ağacı Yapımı

Karton ile çam ağacı yapımı oldukça kolaydır. Bu konuda tek yapmanız gereken kartonun üzerine istediğiniz boyutta bir çam ağacı çizmek ve daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesmek. Bu şekilde çam ağacını yaptıktan sonra bunu yeşil guaj boya ile boyayabilirsiniz. İsterseniz boyamak yerine eva ya da kağıt parçaları da kullanabilirsiniz. Biz sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada evaları küçük parçalara bölerek kullandık. Elinizde yeşil ip varsa çam ağacına bunu da yapıştırabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde küçük çam ağaçları yaparak bunları çocuk odasında dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz.

Karton ile Çam Ağacı Yapımı-1
Karton ile Çam Ağacı Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • Karton
 • Kalem
 • Makas
 • Eva
 • Yapıştırıcı

Karton ile Çam Ağacı Nasıl Yapılır?

Karton ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede çok güzel çam ağaçları yapabilirsiniz.

 • Kartonun üzerine yapmak istediğiniz çam ağacına uygun boyutta bir üçgen çizin.
 • Bu üçgenin alt tarafına uzun ince bir parça yapın.
 • Çizgilerin üzerinden makas ile keserek çam ağacını yapın.
 • Bu şekilde istediğiniz boyutta birçok karton çam ağacı yapabilirsiniz.
 • Sonraki aşamada evayı makas ile küçük parçalar şeklinde kesin.
 • Kartonun üzerine yapıştırıcı sürerek eva parçalarını yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Uygulama sonrasında kartondan istediğiniz boyutta bir parça keserek karton çam ağaçlarını bunun üzerine yapıştırarak güzel bir pano yapabilirsiniz. Çam ağaçlarının üst tarafına küçük bir delik açıp buradan ip geçirerek bunları istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde çocuğunuzla birlikte bu kolay çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız karton ile çam ağacı yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Buna benzer bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız fon kartonu ile çam ağacı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton ile Çam Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
Karton ile Çam Ağacı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial