Karton Ev Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton ev yapımı çocukların severek uygulayabileceği bir el işi projesidir. Kartondan ev yapımı konusunda birçok değişik uygulama mevcuttur. Biz bunlar arasından en kolay ve en eğlenceli olanını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kartondan maket ev yapmak hem kız hem de erkek çocukların zevk alarak uygulayabileceği bir projedir. Eğer çocuğunuz küçükse uygulamanın bazı aşamalarında ona yardım etmeniz gerekebilir. Evde keyifli vakit geçirebileceğiniz bir aktivite yapmak isterseniz kartondan ev yapmayı deneyebilirsiniz. Karton ev yapmak için gerekli malzemeleri ve çalışmanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ev şablonu
  • Karton
  • İstediğiniz renkte kumaşlar
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Tutkal

Malzeme listesinde bulunan kumaş, eve kaplama yapmak için gereklidir. İsterseniz evin kaplamasını yapmak için kumaş yerine desenli el işi kağıdı da kullanmanız mümkün.

Kartondan Nasıl Ev Yapılır?

Kartondan ev yapmak için öncelikle bir ev şablonuna ihtiyacınız var. Bir kartona bu şablonu kendiniz çizebilir ya da sizlerle paylaşacağımız ev şablonlarının çıktısını alarak bunları da kullanabilirsiniz. Şablon hazırsa hemen uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

  • Şablon yardımı ile kartonun üzerine evin parçalarını tek tek çizin.
  • Sonrasında kumaşı bu karton parçalarından biraz daha büyük boyutta kesin.
  • Kartonların ön tarafına kumaşı geçirdikten sonra kumaşın kenarlarına tutkal sürün ve bunu kartona hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Bu şekilde evin tüm parçalarını kumaş ile güzelce kapladıktan sonra evi ve çatısını tutkal ile birbirine sabitleyerek uygulamayı tamamlayın.

Çocuğunuzla birlikte yapacağınız bu sevimli ev onun odasını süsleyen güzel bir dekor ürünü olabilir. Evi istediğiniz boyutta yapmanız mümkün. İsterseniz kumaş ile kaplama yapmak yerine evi boya ile de renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde işinize yaramayan artık kumaşlar varsa bunları değerlendirmek için de bu uygulama oldukça idealdir. Çocuğunuzla birlikte evde bu keyifli çalışmayı yapmak isterseniz size ilham vermesi için aşağıda, karton ev yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Projenin detaylarının anlatıldığı resimde iki ayrı ev şablonu bulunmakta. Bunlardan hangisini yapmak istiyorsanız o şablonu kullanabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak, dilerseniz farklı ev şablonları oluşturup birçok değişik ev yapabilirsiniz.

Karton Ev Yapımı
Karton Ev Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial