Karton Bardaktan Gece Lambası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay gece lambası yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Gece yatarken loş bir ışığa ihtiyaç duyuyorsanız size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey karton bardak. Bu bardağa basit bir işlem uygulayarak kısa sürede gece lambası yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz karton bardaktan gece lambası yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karton Bardaktan Gece Lambası Yapımı

Evde gece lambası yapmak için genelde cam kavanoz, konserve kutusu ve  kola kutusu gibi malzemeler kullanılmaktadır. Hafif ışık veren bir lamba yapmak isteniyorsa karton malzemeler kullanılabilir. Bu konudaki en kolay yöntem karton kutunun üzerine delikler açmaktır. Bu şekilde kutunun içinde yanan ışık deliklerden dışarı çıkarak loş bir aydınlık oluşturacaktır. Aynı yöntemi karton bardak ile de uygulayabilirsiniz. Karton malzemeler iğne ve raptiye gibi sivri cisimler ile kolayca delinebildiği için uygulamayı zorlanmadan yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton bardak
  • İstediğiniz renkte akrilik boya
  • Raptiye
  • Çöp şiş çubuğu
  • Led tealight mum

Karton Bardaktan Gece Lambası Nasıl Yapılır?

Karton bardak ve diğer malzemeler hazır ise gece lambası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak karton bardağı istediğiniz renkte boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra bardağın üzerine raptiye ile delikler açın.
  • Bu deliklerden bazılarının içine çöp şiş çubuğu sokarak biraz daha genişlemelerini sağlayın.
Karton Bardaktan Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım
Karton Bardaktan Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonrasında karton bardağın alt kısmına da aynı şekilde delikler yapın.
  • İsterseniz karton bardağın üzerine karışık şekilde delikler açmak yerine kurşun kalem ile kalp ya da yıldız gibi şekiller çizip bu çizgilerin üzerine delikler açabilirsiniz. Her iki şekilde de lamba şık bir görünümde olacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra karton bardaktan gece lambası yapımı tamamlanmış oluyor. Düz bir zemine led tealigt mumu koyup bunun üzerine bardağı yerleştirerek lambayı kullanabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde harika bir lamba yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız videoyu izleyebilirsiniz. Başka bir malzeme kullanarak gece lambası yapmak isterseniz, kola kutusundan hello kittyli gece lambası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial